şükela:  tümü | bugün
 • 50'li yillarda harlem'de kalipso sarkicisi iken, malcolm x'in etkisiyle musluman olmus ve 1970'lerde nation of islam grubunun basina gelmis zenci lider. kendisi ve cemaati janti kiyafetleri ile kolaylikla taninirlar. hitabeti mukemmeldir. manipulatif bir adam oldugu soylenir. eskiden oldukca "beyaz dusmani" bir soyleme sahipti. islam anlayislari da, bizim alistigimiz islamdan oldukca farklidir.
 • chicago hyde park'da bir tur malikanede ikamet eder. *
 • meşhur million man march'ın arkasındaki kişi, hadiseye aragazını vermiş olan ağbi.
 • papyon takan müslümanların önderi.
 • black muslims hareketi içinde baştan beri devam eden "şişmanlıkla mücadele" geleneğine, beyefendi de katılmış; 90'lı yıllarda reel anlamda "şişmanlığa savaş" açmıştır. şişman zencilerin iyi bir mümin olamayacağını, öğretilerinin bunu gerektirdiğini söylemesi bir yana; cemaat içinde altı ay içinde zayıflayamayanların yeni bir iş araması gibi bir tehdit dahi atmıştır ortaya. ama zenci bayanlarla ilgili bir sözü vardır ki, sizin için aradık taradık; kelimesi kelimesine evrenseldir.

  "kadınlarımız hayatlarında ve karşı cinsle ilişkilerinde öylesine hüsrana uğramışlar ki, zamanlarını genellikle televizyon karşısında oturup, abur cubur (junk food) yiyerek geçiriyorlar. sonuç, gözle görülür biçimde şişmanlıyor ve erken ölüyorlar."
 • kendisinin beyanatına göre obama yükselen ırkçılıktan ötürü öldürülebilirmiş.

  gerçekten güzel ve doğruyu söyleyen bir hatip...
 • nation of islam'ın lideri. kendisinin ve cemaatinin islam anlayışı bizim bildiğimiz islam'dan son derece farklıdır. bir dönem malcolm x'i de bünyesinde barındıran, ki malcolm x daha sonra gerçek islam'a geçerek bu oluşumdan ayrılmış ve akabinde tuhaf bir suikaste kurban gitmiştir, nation of islam adlı oluşum, inandıkları öğretinin temellerini atan elijah muhammed'i peygamber olarak görür. siyah ırkın yüceliğini savunur, beyaz adamı şeytan olmakla suçlar. bildiğimiz manada beyaz adam değil ama müslüman olan beyazlar da onlara göre bu kategoridedir. yine bu oluşum şu anki liderleri farrakhan'ın 1989'da bir uzay gemisine gittiğine ve burada elijah muhammed'in sesinin duyulduğunu falan iddia ederler.

  kendisi bir dönem necmettin erbakan'ın başbakanlığı sırada abd'de erbakan'ı ağırlamıştır ve bu görüşmeden şöyle bir fotoğraf mevcut. hatta fotoğrafta şu anki türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı abdullah gül'ün de arkadan sırıtarak baktığını görebilirsiniz.

  http://jonturk.com/…ploads/2011/03/farrakhan111.jpg

  bu da farrakhan ile ilgili fikir edinebileceğiniz bir sayfa.

  http://jonturk.com/…farrakhanin-uzayli-kehanetleri/
 • malcolm x'in infaz emrini verdiği gerekçesiyle, 1965 yılında henüz 5 yaşındayken babası 25 kurşun ile gözlerinin önünde öldürülen malcolm x'in kızı qubilah shabazz tarafından, 1995 yılında kiralık katil tutularak öldürülmeye çalışılmış kişi.
 • bu kişiye ve onu izleyenlere müslüman demek müslümanlığın islamın ne olduğunu bilmemek demektir. allah'ın insan suretinde amerika'da elijah muhammed'e el verdiğini onu seçtiğini iddia eden, namazı orucu ismen aynı olsa da farklı olan, islamla zerre alakası olmayan ırkçı bir topluluktur. beyazların yakup diye biri tarafından lab ortaında yaratıldığına, bir uzay gemisinde elijah muhammed'in hala yaşadığına, o geberip gitmiş zındığın da peygamber olduğuna inanırlar. malcolm x'in öldürülmesinin asıl sebebi ölmeden önce gerçek islamı keşfetmiş olması ve hac dönüşü bu keşfini paylaşmaya başlamasıdır.

  hareketin ortaya çıktığı dönemlerde islam adıyla yayılan böyle bir cahilliği anlamak mümkündür ama internet dünyasında islam adı altında bu denli kafirlik güdebilmek için sığırdan da öte olmak gerekiyor.
hesabın var mı? giriş yap