1. ... tum hastaliklarin zihinsel nedenleri ve dusunce gucuyle tedavi konulariyla kafayi yarip, kendi kanser hastaliginin bile ustesinden gelmis, kendini sagaltma yolunda emin adimlarla yuruyen bir insanogludur.
    ona gore, hastalik hiclikten gelmistir ve yine hiclige donecektir.
  2. kisisel gelisim kitaplari yazan, 1926 dogumlu amerikali yazar. en unlu kitabini 1984 yilinda cikarmistir: you can heal your life. cok zor bir hayati olmasina ragmen (cocukken -5 yasinda!!- tecavuze ugramis, kanseri yenmis, vb.) hayattan hic kopmayarak yazdiklariyla ve workshoplariyla hala insanlara yardim etmeye devam ediyor.
  3. kitapları dünya üzerinde pek çok kişiye yardımcı olmuş kişisel gelişim kitabı yazarlarından. çarpıcı bir hayat hikayesi vardır. zorluklar içinden geçerek hayatta güçlü kalmayı öğrenmiş biri. hikayesini okurken çok duygulanmıştım. iyi ki var allah razı olsun. kitaplarında düşüncelerin insanın üzerindeki etkisini ve bunun nasıl olumlu bir şekilde kullanılabileceğini anlatıyor.
    sezgileri çok güçlü bir kadın. bir kitabında günlük olarak yaptığı egzersizi anlatıyordu. günde 100 kere yere uzanıp çeşitli şekillerde tekrar kalktığını söylüyordu. bana nedense bu hareketi namazı hatırlatmıştır :) fıtratımızda olduğundandır belki.
  4. bir sürü kişisel gelişim ve insan psikolojisi hakkında kitap okudum,louise l hay bu konuda kesinlikle tektir..düşünce gücüyle tedavi kitabını herkese tavsiye ederim,insanı çıkmazdan kurtarır o derece güzeldir ama içindekileri uyguladığınız takdirde geçerli bu söylediğim..
  5. burada yazılanlar nedeni ile okumaya karar verdiğim yazar. kişisel gelişim bir işe yaramıyor. farkındayım ama işte bir umut okumaya devam ediyorum. bir mucize beklemek gibi. kazık kadar oldum hala mucize bekliyorum sanırım son nefesimde hala değişmeyi bekliyor olacağım. neyse işte beş kitabını sipariş ettim bekliyorum. kitap düşüncelerimi, düşüncelerim davranışlarımı değiştirecek mi göreceğiz.
  6. çıkmaza girdiğimde beni bu lanet durumdan çıkaran başarılı ve güçlü bir yazardır. pozitif gücün büyüsü adlı kitabı çoğunlukla bilinen ancak pozitif düşünceleri hayatımıza nasıl empoze edebileceğimizi, duyguların nasıl kontrol edileceğini ve nasıl hareket etmemiz gerektiği konusunda bizleri bilgilendiren başarılı bir eserdir. kendimi kötü hissettiğimde, depresyona girdiğim zamanlarda bu kitabı baştan açıp tekrar okurum. her defasında daha iyi hissetmemi sağlar.

louise l hay hakkında bilgi verin