şükela:  tümü | bugün
 • anladığım kadarıyla gene bir takım kore şirinlikleri falan.
 • kore aşk meşk yanlarıda var.
  black mirror havası da var.
 • 8 bölümden oluşan kore dizisi. şezlongta yayılırken izlemek için indirmiştim. çerezlik, netflix'in tüm dizi kodlarına sahip bir dizi. diğer lise dizilerine göre daha naif ve romantik bir tarafı var.
  arkada dönsün, plajda yayılırken iyi gider tarzında bir dizi. keyif aldım ben özellikle uygulama detayları ve efektleri çok başarılıydı. zaten gerçekten de uygulama varmış şaşırdım.

  dizinin en güzel yanlarından biri de kore stylingini fazla fazla görüyoruz. karakterlerin her bir kıyafetine hayran kaldım.
 • tatlışlı romantikli bir dizi.

  genel olarak güzeldi, fakat şu kore dizilerinde düğüm olsun diye birine gereksiz bir "fedakarlık" yaptırmalarından biraz gına geldi, bazı şeyleri açıklamak için daha mantıklı sebepler bulunabilirdi. bir de dizinin bittiği yer bir garip geldi, öyle acayip heyecanlı bir yerde falan bitmedi, sezon finali için biraz güçsüz geldi kısacası.
  ama olsun yine de şöyle hafif, romantik, sakin bir şey aranıyorsa izlenesi dizi.

  tek sezonluk kore dizilerine alışmış insanlara duyurulur, bu dizi bitiyor gibi görünmüyor şu anda, büyük ihtimalle başka sezonu da olacak.
 • netflix dizisi olan love alarm 8 bölümü ile çerezlik bir kore dizisi gibi görünsede, webtoon uyarlaması olan ilginç konusuyla dikkat çekiyor, bizlere adeta gelecekten bir manzara sunuyor. teknolojinin aşklarımızı da kontrol altına aldığı günlere uyanıyoruz, sevdiğimizi söylemiyor uygulamayla gösteriyoruz. karşıdakinin hislerini anlamayıp ille de telefona soruyoruz, seni seviyorum itirafı ile yetinmeyip aşk alarmımızın çalmasını bekliyoruz. kime neyi kanıtlıyoruz, aşkı niçin metalaştırıyoruz?

  başlarda çok güzel ve romantik bir uygulama gibi görünse de "seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli"mottolu insanların sonu oluyor, ilişkilerde tehlikeli durumlar oluşturabiliyor. iki yakın arkadaş tarafından sevilen kızımız da bu yüzden zorlanıyor. detaylı bir blog yazısı için
 • dizide işlenen konu değişik geldiği için izledim ki insan düşünüyor neden yakın gelecekte böyle bir durum oluşmasın ?
  dizinin konusu telefondaki bir uygulama üzerinden işleniyor, 'joalarm' adı verilen uygulama 10 m'lik çapı olan bir daire içerisinde sonuç veriyor, sizi seven kişiyi gösteriyor.
  uygulamayı indiren bir liseli kızın 2 kişi arasında kaldığı ikilemi anlatıyor.
  boş zamanda ingilizce altyazılı olarak sırf ingilizceyi geliştirmek için izlenebilir , konu da ilginç olmasına rağmen kurgu kısmı geliştirilmeli; hem saçma olan hem de net olmayan bazı sahneler vardı.
 • tatlı dizi ama kimin eli kimin cebinde belli değil.

  diziye puanım: 7/10

  --- spoiler ---

  kızın sevgilisi varken gidip başka erkekle öpüşüyor. doğru değil. hem erkek sırf yakışıklı ünlü diye resmen herkes tarafından (özellikle kızlar) yoğun şekilde seviliyor. nasıl olurda bu erkeği sevmeyen, nefret eden birisi olmaz? (boynuz yeğen erkek hariç)

  kızın eski sevgilisinin en yakın arkadaşıyla flört yapması doğru değil. gayri ahlâkî buldum.

  --- spoiler ---