• ortalama bir dizi. bazen güldürüp bazen duygulandırdı. can sıkıntısında öylesine izlenebilir. sevdim.
  • isveç yapımı çerezlik netflix dizisi. bölümler sıkmıyor, zaten her biri 30 dakika. izlenir. kadroda kalifatta gördüğümüz gizem erdoğan da var.
  • yayınevinde çalışan evli kadınla genç bir adam arasındaki yakınlaşmayı anlatıyor 8 bölüm eh işte,az takipçili influencer dizisi tam 5.5/10
  • harika, süper, kesin izleyin türünden bir dizi değil ama kafa dağıtan türden eğlenceli bir dizi.
    björn mosten için bir daha izlerim *
  • ben 3 günde bitirdim diziyi. kadın ile erkeğin dizi boyunca birbirlerine ruj verip oynadığı oyun konsepti daha önce başka filmlerde vs. işlenmişti. senaryo öyle pek özgün değil. denisa rolündeki kadın çok tanıdık geliyordu kimdir kimdir diye düşünürken dizi bitince bir baktım adı gizem erdoğan. sonradan hatırladım daha önce de işid temalı kalifat dizisinde oynamıştı. romantik komedileri sevenler için biçilmiş kaftan.
  • keşke biraz da anarchy kısmını cekselerdi dediğim dizi
  • gayet eğlenceli, çerezlik. romantik komedi sevenlerin beğeneceği türden bir dizi.

--- spoiler ---

başroldeki çocuk gülerken gülmemek elde değil. aşırı sempatik bir eleman :)

--- spoiler ---
  • aslında sanatsal bir eleştiri, kapitalizmin insanları tek düze, duygularından yoksullaşmış birer eşyaya dönüştürdüğü ve daha da ileri giderek duyguların en yoğun olduğu sanatsal bir yayın evini satın alma noktasına kadar geldiğini anlatıyor, sanatın özgürlük ve çıplaklık anlayışını çok yerde vurgulamışlar.

dizinin asıl sorusu delirmiş olan olan soffie’nin babası mı ? yoksa diğerleri mi?
  • az önce bitirdiğim dizi 2 günde bitti çok samimi içimi ısıtan kafa yormayan bir dizi oldu benim için keyifle izledim. 5.5tan 6 veriyorum kendimce. 2sezonu gelirse izlerim. biraz da baş roldeki oğlanı abartabilir miyiz lütfen :)
  • orijinal ismi kârlek & anarki olan 2020 isveç yapımı netflix dizisi. orta yaşlarında, evli ve iki çocuk annesi sofie’nin yeni işinde stajyer max ile heyecanlı küçük şeyler yaşamasını ve hayatını yeniden renklendirmesini 30 dakikadan oluşan 8 bölümle anlatan dizi, emily in paris gibi romantik ve ilişkiler üzerine kafa dağıtıcı bir şeyler izlemek isteyenler için iyi bir seçenek olabilir.

aynı zamanda edebiyat gibi kült sanatların, teknoloji ve sosyal medyanın gelişmesiyle uğradığı değişim ve bu kulvarda yıllarını verenlerin bu değişime direnci de güzel anlatılmış.

--- spoiler ---
    dijital yayıncının, ödüllü yazarın kitabında kullandığı derinlik, metafor ve üstü kapalı okuyucuya vermek istediği mesajlar, örnek izleyiciler için istenen "son"u sağlamadığından filmin sonunu değiştirip daha sükseli ve daha çok izlenme oranına potansiyel hale getirip izleyiciyi mutlu eden bir sonla buluşturması, tarihi doğrudan uzaklaşmış olsa dahi önemli olanın izlenmek, para kazanmak olduğu çağımızda her şeyin hızla değişimine güzel bir örnekti aslında. binbir emekle hazırlanan yemekler yerine fast food tercih edilmeye başlandığında da aşçılar böyle hissetmiştir muhtemelen.
    --- spoiler ---

stockholm’un güzel ve düzenli sokaklarını gördüğüm her sahne ayrı bir heyecana sebep oldu bende.

kuzey avrupa ülkelerini ve kültürlerini sevenler için ideal bir yapım olan dizinin yeni sezonuna ilişkin bilgi, son bölümün sonunda “yeni sezon yolda” yazısından ibaret.
hesabın var mı? giriş yap