şükela:  tümü | bugün
 • aşk ve ölüm kurt cobain cinayeti ismiyle dharma yayınlarından haziran 2005'te çıkmış kitabın adı.
  max vallace ve ian halperin yazmıştır.
  http://dukkan.dharma.com.tr/…ookdetail/number/20495
  http://www.ideefixe.com/…p?sid=tx8w6kog16cxgmt6ziuf

  --- spoiler ---
  1994'ün 8 nisan cuma günü, seattle'da bir garajın üstündeki odada bir ceset bulundu. orada bulunan yetkililere göre bu bir aç-kapa intihar dosyasıydı. ancak o gün kimsenin bilmediği ve bu kitapta ilk kez açıklanacak olan, cesedi bulunan nirvana'nın süper star lideri kurt cobain'in öldürülmüş olduğuydu.

  ödüllü araştırmacı gazeteciler max vallace ve ian halperin, gerçeğin peşinde on yıldır sürdürdükleri serüveni aşk ve ölüm'de çarpıcı gerçeklerle anlatıyor ve vaka dosyasının yeniden açılıp sağlıklı bir araştırma yapılması için yetkililere açık bir çağrıda bulunuyorlar.
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---
  araştırmamızın ilk adımları, 1994 yılında cobain'in öldürülmesinden kısa zaman sonra atılmıştı. bu sırada ian halperin state of emergency grubuyla birlikte batı kıyısı'nda turnedeydi. bu grubun eski bir üyesi ise bir yıl önce seattle'a taşınmış ve cobain'in çevresinden bir takım kişilerle ilişkiler kurmuştu. bunların arasında kurt'e uyuşturucu satanlardan biri ve onun en yakın arkadaşı dylan carlson da vardı.

  ian seattle'a geldiğinde eski grup arkadaşı onu seattle'daki arkadaş çevresi ile tanıştırmıştı. tanıştırdığı kişiler arasında kurt'ün arkadaşları da vardı ve hepsi resmi intihar hikâyesine şüpheyle yaklaşıyordu. hatta apaçık intihar gibi görünen ölümünün hemen ertesinde, seattle'da, kurt'un ölümünün kendi elinden olmayabileceği kanısı uyanmıştı.
  --- spoiler ---
 • kitabı okuduktan sonra cobain'in intihar ettiğine inanmak imkansız hale geliyor. bu kadar delile rağmen bu dosya nasıl öylece kapanır diye şaşırıyorsunuz. courtney love'ın ne kadar sorunlu bir insan olduğu zaten ortada ve kurt'le araları bozulduktan sonra onu öldürttüğüne inanmak hiç de zor değil. sanırım onun kendini öldürdüğünü düşünmek üzücü olduğu kadar anlaşılır bir durumdu. bizler çok şey kaybetmiş olsak da bunun kendi tercihi olduğunu ve zaten aramızda kaldığı sürece gerçekten mutlu olamayacağını bildiğimiz için bir şekilde bunu kabullenebiliyorduk. fakat sadece bir söylenti olan cinayet iddiaları bu kitaptan sonra inkar edilemez bir gerçek gibi geliyor, bu adaletsizlik içinize dokunuyor. her ne kadar courtney love çıkarcının önde gideni olsa da, kocasını sevdiğine eminim. böyle bir adama aşık olmamak gibi bir şansı var mıydı? northern star dinlerken hayran olduğum bu kadın, böyle bir adamın ölümüne sebep olmuş olabilir mi? bebeğinin babasını yok edecek kadar ileri gidebilir mi? ki bu ölümün intihar olmadığını gösteren birçok delil bir tarafa, ne olursa olsun kurt kızını bu kadınla yalnız bırakmazdı gibi geliyor. eğer cinayet olsa ortaya çıkardı diyemiyorum ve kurt cobain'in psikopat karısı yüzünden ölü olduğunu düşünmek çok üzücü. hala ve hala onun şarkılarıyla yaşayan bunca insanın ve en önemlisi kızının ondan mahrum olmasının sebebi bu kadın olamaz, olmamalı ..yoksa nasıl yaşayabilirdi ki? nasıl kızının yüzüne bakabilirdi? ne yazık ki, gerçek asla tam olarak bilinemeyecek.
 • lisede sınav döneminde olmama rağmen 1.5 günde bitirdiğim, courtney love kurt cobain ikilisinin bilinmeyen tatlış fotoğraflarının kitabın arkasında yer aldığı sürükleyici araştırma hikayesi.

  ansızın gelen ve 3 ay kadar süren kurt cobain sevgimin sonucu olan nirvana sweatshirtlerim annem tarafından rakçılığı bırakmam adına apartman görevlisine verilmiş ve adam bir süre kurt cobain bluzleri ile gezmiştir*.