şükela:  tümü | bugün
 • aşk ve ölüm kurt cobain cinayeti ismiyle dharma yayınlarından haziran 2005'te çıkmış kitabın adı.
  max vallace ve ian halperin yazmıştır.
  http://dukkan.dharma.com.tr/…ookdetail/number/20495
  http://www.ideefixe.com/…p?sid=tx8w6kog16cxgmt6ziuf

  --- spoiler ---
  1994'ün 8 nisan cuma günü, seattle'da bir garajın üstündeki odada bir ceset bulundu. orada bulunan yetkililere göre bu bir aç-kapa intihar dosyasıydı. ancak o gün kimsenin bilmediği ve bu kitapta ilk kez açıklanacak olan, cesedi bulunan nirvana'nın süper star lideri kurt cobain'in öldürülmüş olduğuydu.

  ödüllü araştırmacı gazeteciler max vallace ve ian halperin, gerçeğin peşinde on yıldır sürdürdükleri serüveni aşk ve ölüm'de çarpıcı gerçeklerle anlatıyor ve vaka dosyasının yeniden açılıp sağlıklı bir araştırma yapılması için yetkililere açık bir çağrıda bulunuyorlar.
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---
  araştırmamızın ilk adımları, 1994 yılında cobain'in öldürülmesinden kısa zaman sonra atılmıştı. bu sırada ian halperin state of emergency grubuyla birlikte batı kıyısı'nda turnedeydi. bu grubun eski bir üyesi ise bir yıl önce seattle'a taşınmış ve cobain'in çevresinden bir takım kişilerle ilişkiler kurmuştu. bunların arasında kurt'e uyuşturucu satanlardan biri ve onun en yakın arkadaşı dylan carlson da vardı.

  ian seattle'a geldiğinde eski grup arkadaşı onu seattle'daki arkadaş çevresi ile tanıştırmıştı. tanıştırdığı kişiler arasında kurt'ün arkadaşları da vardı ve hepsi resmi intihar hikâyesine şüpheyle yaklaşıyordu. hatta apaçık intihar gibi görünen ölümünün hemen ertesinde, seattle'da, kurt'un ölümünün kendi elinden olmayabileceği kanısı uyanmıştı.
  --- spoiler ---
 • lisede sınav döneminde olmama rağmen 1.5 günde bitirdiğim, courtney love kurt cobain ikilisinin bilinmeyen tatlış fotoğraflarının kitabın arkasında yer aldığı sürükleyici araştırma hikayesi.

  ansızın gelen ve 3 ay kadar süren kurt cobain sevgimin sonucu olan nirvana sweatshirtlerim annem tarafından rakçılığı bırakmam adına apartman görevlisine verilmiş ve adam bir süre kurt cobain bluzleri ile gezmiştir*.