şükela:  tümü | bugün soru sor
 • orlando bloom ve gwyneth paltrow'un "göründüğü", geneli brittany murphy, matthew rhys, santiago cabrera, catherine tate tarafından götürülen cici bir alek keshshian filmi. brothers and sisters'daki ailenin en yıkılan ve en gay üyesini canlandıran matthew phys ile heroes'da insanüstü olmasına bir saniye bile şaşırmadığımız isaac mendes'i canlandıran santiago cabrera'yı aynı kadraja sokan herkese kucak dolusu sevgiler gönderiyor, cennette yeriniz hazır diyorum.
 • aşk, sevgi, ilişkiler, bi kadın için en doğru talip hangisi konulu ortalama bir film. ancak ortalama derken şunu belirtmek gerekir ki; vakit çalma açısından durum fifty fifty. yani sokaktaki iki insandan ancak birinin vakti boşa gider gibi.

  --- spoiler ---
  filmin bayan kahramanının kendisi dışında bir yandan da, aynı evi paylaştığı gay arkadaşı için de kısmetler araması biraz sevimli ama bridget jones diary'i hatırlatıyor. espriler falan benzer. burası pek girmek istediğim konuya uygun bir giriş olmamakla birlikte; filmde bana en çok batan şey bu gay ve gaylik konusu oldu. gün geçmiyor ki dünyanın gayler tarafından yönetildiğini öğrenmeyelim gerçeği. onları mutlu etmek için yaşıyoruz, onlara eş bulmak için yaşıyoruz, onların seçtiği şeyleri okuyoruz, onların seçtiği şeyleri izliyoruz... kapitalist dünyadaki durumu böyle yöneten ve karar verici olarak düzende yer bulmaları açısından gaddarken, ülkem eşcinselleri için hüzün verici.
  --- spoiler ---
 • başta brittany murphy olmak üzere diğer tüm oyuncuların başarılı bir performans sergiledikleri , avrupa filmlerini daha bi seven ben kişisine yaklaşık bir bucuk saatlik çok keyifli ve farklı bir yapım sunan fransa/ingiltere ortak yapımı film.

  senaryonun işleniş biçimiyle birlikte müziklerin uyumu filmi çok güzel şekillendirmiş.izlenmesi tavsiye edilir.
 • "true love isn't an event but rather a process" diyerek, 3 saniye süren bir hmmm'a sebebiyet veren eğlencelik film.
 • sicacik bir film
  insan bir sürü gay yakin arkadaşi olsun istiyor izlerken
  şahane bir tango sahnesi var insanda tango öğrenme isteği uyandiran
  ve tabi ki breakfast at the tiffany göndermesi ile beni benden aldi.

  edit: film sayesinda artan tango öğrenme isteğimiz kursa yazilarak yerine gerçekleşen bir hayale dönüştü.

  http://www.youtube.com/…?v=d1_cfr1h7a0&feature=fvsr
 • filmin yürütücü yapımcısı olarak david fincher ve luc besson'ın adı gözüküyor. baştan uyarayım sadece bu isimlere kanıp filmi izlemeye kalkışanlar varsa hiç heveslenmesinler. gerçi luc besson'ın yapımcısı olduğu filmlerin gudubetliğine alıştık.
  ama bu film kötü hatta kötü filmden daha kötü bir şey varsa o da bir janrın tüm filmlerin yemiş yutmuş, klişelerini ezberlemiş olduğunu düşünen birinin yazdığı senaryoyla giriştiği ezber bozma çabasının daha kötü bir klişeye dönüştüğü bir filmdir ya, işte bu öyle bir film.
  bir de yönetmene sormak istiyorum kimin yakınısın, emmoğlusun da bu adamları arkana alıp böyle boktan film çekebiliyorsun? sinirlendim yahu.
 • sonic syndicate'in yeni albümü, 19 eylul'de piyasada.
  yeni in flames olma yolunda ilerliyorlar. parçalar ise şöyle;

  1. encaged - 4:26
  2. hellgate: worcester - 3:23
  3. jack of diamonds - 3:41
  4. my escape - 4:10
  5. fallout - 3:51
  6. power shift - 3:32
  7. contradiction 3:32
  8. damage control - 3:49
  9. red eyed friend - 4:43
  10.affliction - 5:11
  11. ruin (bonus track)
  12. dead planet (bonus track)
 • çok sevimli bir filmdir. brittany murphy'nin o muhtesem havası filme çok şey katmış kesinlikle ama arkadaşının yanındayken tuvalete girmesi falan nedense beni rahatsız etti izlerken. ne biliyim kiminle ne kadar yakın olursan ol biri dişlerini fırçalarken diğeri tuvaletini yapmamalı bence. breakfast at tiffany's izledikleri sahnede birbirleriyle ilişkilerini kıskanmadım desem yalan olur. iyi hissettiren ve "aşk"ın gelirken diğer felaketleri de beraberinde getirdiğini gördüğün sıcacık bir film işte. film boyunca brittany murphy'nin kıyafetleri ve bazen de kıyafetsizliği o kadar yakışmış ki kendisine sadece onun için bile izlenebilir. hatta evde izleyecek bir şey bulamadığın zamanlarda canın sıkılıyorsa ve yeni karakterleri, yeni öyküleri anlamaya gücün yoksa tekrar tekrar izlenebilir bir filmdir. elbette my best friend's wedding ve serendipity ile birlikte izlerseniz o sıkkın halinizden pek eser kalmaz aksine yüzünüzde salak ve umut dolu sırıtışla kalakalırsınız.
 • aşk, olaylar dizisi değil de kavram sanki bunda. brittany murphy kadar güzel ve sevimli. öyle bi ev, peter gibi de bi arkadaş isterim.