• michael kiwanuka'nın 2016 temmuz'da çıkan ikinci albümünün adı. albüme adını veren şarkı da uzunca, 7dakika, ama çok güzel.
  • ilk dinleyişte aşık olduğum, michael kiwanuka'nın danger mouse ve gnarls barkley dokunuşlu albumu.
  • "she won't take me somewhere i´m not supposed to be" kısmında "be" derken sesteki o çatallanma..

evrimin zencilerin ses telleri üzerindeki başarısızlığını işte bu yüzden çok seviyorum. belki de özellike yapıyor ? bilemiyorum.

2016'nın en iyisi, muhteşem bir parça.
  • album çıkmadan önce youtube'a salınan studyo kaydının albüm kaydından daha etkileyici olduğunu düşündüğüm, bu yılın en iyi şarkılarından.

güzel birine benziyor michael kiwanuka. yaşı da genç, benzetildiği kişiler çok etkileyici. umutluyuz hala iyi müzik çıkacağından bu adamlar sayesinde. umarım patlamaz ilerde.

https://www.youtube.com/watch?v=amz4ql0orw0
  • sözleri aşağıdaki gibi olan yılın en güzel albümlerinden birinin en güzel parçası:

"standing now
    calling all the people here to see the show
    calling for my demons now to let me go
    ı need something, give me something wonderful

ı believe
    she won't take me somewhere ı'm not supposed to be
    you can't steal the things that god has given me
    no more pain and no more shame and misery

you can't take me down
    you can't break me down
    you can't take me down

you can't take me down
    you can't break me down
    you can't take me down

love and hate
    how much more are we supposed to tolerate
    can't you see there's more to me than my mistakes
    sometimes ı get this feeling makes me hesitate

ı believe
    she won't take me somewhere ı'm not supposed to be
    you can't steal the things that god has given me
    no more pain and no more shame and misery

you can't take me down
    you can't break me down
    you can't take me down

you can't break me down
    you can't take me down
    you can't break me down

ı can see a place of trouble
    and ı'm on the verge
    for the love of everybody
    ı did something wrong

now ı feel some days of trouble (ı would stay way)
    ın the hospital (ı would stay way)
    for the love of everybody (ı would stay way)
    but behind a wall (ı would stay way)

standing now
    calling all the people here to see the show
    calling for my demons now to let me go
    ı need something, give me something wonderful"
  • uzun zamandır hayatımıza dokunmayan albümlerin içinden sıyrılmış, tokadı koyarak -ben buradayım ya azizim sen neredesin? demiştir.

hala bir şarkıdan çok albümün tümüne inanan, sonuna kadar dinleyen arkadaşlarıma sonsuz tavsiyemdir.

albümün üçüncü şarkısı olan falling'ten bir alıntı yaparak entrymi havalı bir şekilde bitiriyorum; "ı’m the man who belongs alone".
  • philippe'in blijem şarkısının temel akorlarının aynısına sahip şarkıdır. inanmayan blijem'i buradan dinlesin... burada da love&hate var abilerim ablalarım...
  • sonundaki elektronik gitar solosuna hayranlık duyarak dinlediğim michael kiwanuka şarkısı.

"give me something wonderful."
  • dear white people dizisi sayesinde bugün tanıştığım harikulade şarkı. uzun zamandır bu kadar güzel bir şey dinlememiştim. resmen mutluluk kaynağı.
hesabın var mı? giriş yap