şükela:  tümü | bugün
 • kolera günlerinde aşk*ın film çekimi.
 • gabriel garcia marquez'in romanından, oscarlı ronald harwood senaryosuyla uyarlanan ve yönetmen koltuğunda mike newell'in oturduğu, brezilya'da çekilen film.
  filmde javier bardem, maria full of grace filmdeki oyunculuğuyla oscara aday olan catalina sandino moreno, ferzan özpetek'in la finestra di fronte filmindeki esas kadın giovanna mezzogiorno, liev schreiber, benjamin bratt gibi isimler yer almakta.
 • afişi kendisinden iyi olan sıkıcı filmlere aday bir film.
 • şahsen mike newell dan çok fazla bir şey beklememe rağmen javier bardem in filmi sırtlayıp götürebilecek kadar iyi bir aktör oluşu, ilk defa karşı pencere*'de izleyip hayran kaldığım, bakışlarıyla beni derinden etkilemiş olan giovanna mezzogiorno nun oynuyor oluşu ve gabriel garcia marquez in bile filme tam not verdiği konusunda ortalarda dolanan söylentiler filmle ilgili beklentilerimi son derece yükseltmiş durumda. bir de yönetmenin özel ricasıyla gelip soundtrack için özel birkaç şarkı seslendirmiş olan shakira faktörü var ki aman diyeyim. yine de romandaki yoğunluğu vereceği konusunda ciddi şüphelerim var.
 • kendisini 3 hafta daha beklersem şuracıkta ölüp gitmekten korktuğum filmdir bu. 3 yıldır, kitabın filme çekileceği ve javier bardem'in başrolde olacağını duyduğum andan beri durduğum yerde kıvranmakta, amaçsız imdb ziyaretleri yapmaktayım. bir de şimdi her taraftan gala / prömiyer vs resimleri yağmıyor mu, rahatsızlığım had safhada.

  yılın filmi olacak bu benim için lakin yeter, gelsin artık.

  filmi izledikten sonra gelen edit: iğrenç.
 • ya rezalet ya da muhteşem olacak film, ortası yok gibi. çok beğenilen ve hatta anlam atfedilen kitapları beyazperdede izlemek her zaman risktir aslında, beklentiler ister istemez yüksektir ama kolera günlerinde aşk için bu risk daha bir fazla sanki. hayalimde yarattığım bir karayip kıyısı kenti vardı, gardenyalar vardı, liman vardı, doktorun evi vardı ama hepsinden önemlisi bir florentino vardı. eğer izleyeceğim florentino hayallerimde yarattığım, zaman zaman satırlarını içimden geçenlerle özdeşleştirmeden edemediğim florentino'yu öldürürse işte o zaman rezalet bir film olur, ben de gittiğim için ömür boyu pişmanlık duyarım. nitekim marquez de romanlarının filme alınmasını hiç bir zaman istememiştir, çünkü filmi izleyen okuyucu bundan sonra roman karakterini hep o karakteri canlandıran oyuncuyla hatırlayacaktır, bu da okuyucuyu tutsaklaştırmaktır.
  son olarak, shakira'nın film için bestelenen şarkısının eşliğinde fragmanı http://www.youtube.com/…r1u7f4utazc&feature=related adresinden izlenebilir.
 • florentino'nun "fifty-one years, nine months, and four days... that is how long i have loved you..." demesini duymak için defalarca üst üste trailer'ını izlediğim film. bütün kalbimle hayal kırıklığına uğratmamasını diliyorum.
 • kitabı çekici kılan unsurun aslında gayet sıradan olan hikayesi (kavuşamayan iki sevgili) değil de, yazarının* insanı yüreginden vuran müthiş stili olduğunu anlamayan yeteneksiz bir yönetmene* ve perşembenin gelişini çarşambadan belli eden bir fragmana sahip müstakbel hollywood fiyaskosu. oyuncuların ispanyol aksanlı ingilizce konuşması, banallıkta sınır tanımayan posteri,** fermina daza’nın* pek de güzel olmayışı ve de film müziklerinin pop idolü shakira tarafından hazırlanmış olması, beni şimdiden filmden soğutmaya yetiyor ve de artıyor bile.

  ** (bkz: http://www.filmcatcher.com/…ds/img/product/litc.jpg)
 • fida film'in gösterim konusunda henüz net bir bilgi vermediği film.