şükela:  tümü | bugün soru sor
 • olabilicek en iyi iki kişilik gruplardan biri.genelde moody ama drum n bass destekli şarkıları da var.easy listening,tok ve seksi kadın vokali.
 • çok hoş bi grup, alicia çok başarılı.
 • ilk görüşte isimleriyle yürekten vuran gruplara iyi örnek** . . . müziğiyle de yüzümüzü kara çıkarmaz . . . nefis vokaller ladonna dissima'da bir ağıt gibi iç yakar . . . sunset bell hafif deneysel olmasına rağmen günbatımının sıkıcılığından kurtulup gecenin geldiğini müjdeleyen bir çan gibidir . . . i ll always love you, psyche, dead language de ayrı bir güzeldir . . .

  ilgili sitelerde 2002'nin ilkbaharında yeni albümlerinin çıkacağından bahsedilmekte . . .

  please dont let any love spirals downwards at the very beginning, demişler bir röpartajlarında . . .
 • 1999; heavenly voices part1; love's labour lost . . . grubu seven mutlaka edinmeli . . .
 • baş harflerinin kısaltmasıyla* bi' şeylere göz kırpan grup (sanki) . . .
 • ring shoegaze tadındaki inanılmaz eserleri..
 • ethereal darkwave, dream pop ve electronica tarzi grup. sarkilari da genelde ruya gibi, yalniz bazi sarkilari usul usul ilerlerken birden hizli ritimlere geciyor, o zaman gercek hayatta oldugunu anliyorsun iste ama ritme kapildiktan sonra tekrar dalip gidiyorsun.

  (bkz: will you fade)
 • her biri destansi, ruyalara fon muzigi olabilecek duzeyde $arkilara imza atmi$, '91 amerika ciki$li muzikal olu$um. ilk donemlerinde darkwave ve shoegaze'e de temas eden ethereal/ambient kivaminda urunler bah$ettikleri bilinirken, 1998 yilinda piyasaya surulen ve $ahsi nazarimca bir peak albumu olan "flux" ile daha onceden fazlaca tatmadigim bir stile uzanmi$lar -ki buna wikipedia "atmospheric drum'n'bass" demi$. ilginc gercekten de. cunku drum'n bass gibi kiymeti kendinden menkul bir stile ethereal tatlari dokumak oldukca cesaret isteyen bir i$. ama l.s.d. --boylesi bir grup ismine ve dahi kisaltmasina da can kurban, dipnot olarak du$ulsun-- bu i$i hakkiyla yapabilmi$ gibi gorunuyor. grubun beyni olan ryan lum ustun bir produksiyon kivami yakalarken, bu derin muzige gene oldukca derin bir ses rengiyle e$lik eden suzanne perry parildiyor. oldukca duygu yuklu, melankolik ve derin bir electronica albumu olmu$. akustik enstrumanlarin kullanimi kalite yuklu. tabi ki her guzel $eyin bir sonu oldugu gibi, bu muzikal yolculugun da sonu -maalesef ki- erken geliyor ve l.s.d, 2000 senesinde temporal isimli eski ve yeni parcalardan murekkep, oldukca klas bir uzuncalari ortama saldiktan sonra sessizlige burunuyor. arada, re-mastered olarak yeniden piyasaya surulen birkac albumun varligi ekibin muzikten tamamen kop(a)madiginin bir gostergesi olarak algilanmali. ne denir... umalim ki tam gaz du$lemeye ve du$lerinin muziklerini biz du$leyenlere sunmaya devam etsinler. ruhun karanlik taraflarini boylesine tatli bir kivamda paketleyip hediye etmek, oldukca tanrisal. ezcumle, love spirals downwards kiymeti bilinmesi gerekenlerden.
 • depresyon hirkasi gibi grup aq.