şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sean michael tarafından tasarlanan pedalları üreten firmadır-markadır. özellikle cot 50 (church of tone) ve eternity pedalları ile gitar çalanlar arasında son yıllarda oldukça popülerdir. bu iki pedal birer overdrive pedalı olarak nitelendirilse de sahip oldukları karakteristik tonları nedeniyle şahsımca daha farklı bir konumdadır. ülkemizde şu anda satışı yoktur.

  http://www.lovepedal.com/index.html
 • yaklaşık 6 ay kadar önce od11 isimli pedalını aldığım butik pedal üreticisi firmadır. hakikaten pedallarımın arasında ayrı bir yeri vardır bu cihazın. kargoyla gönderimde paket üzerine gift etiketi koyacak kadar da kullanıcı dostu bir firmadır. böylece kargolar gümrükte sorun çıkmadan elinize ulaşıyor.

  pedalın tona katkısı üzerine bir şeyler söylemek gerekirse yalnız başına kullanıldığında inanılmaz transparanlıkta bir drive sunarken önüne ibanez ts9 gibi bir tubescreamer konduğunda ts9'un kırçıllı tonunu alıp düzenleyip kulağa inanılmaz hoş gelen bir sinyale dönüştürdüğüne tanık olabilirsiniz. bunların yanısıra drive öncesi booster olarak da kullanılabiliyor bu şekilde tonu neredeyse hiç bozmadan drive'ı boost edebiliyorsunuz.
 • sean michael isimli deli dahinin pedal şirketidir. genelde drive pedalları ile tanınır. en meşhurlarından bazıları eternity, dragon fuzz, purple plexi, cot, amp eleven, tchula, kalamazoo ve zen drive olarak sıralanabilir.

  pedalların versiyon farkları gerçekten kafa karıştırır. sean abimizin değişik bir kafası vardır ve ürettiği pedalların bazıları klasik pedallara alışık insanları dumura sokar.

  örneğin purple plexi’nin ilk versiyonunda gain sabittir ve intensity isimli bir kontrol ile piyasaki diğer pedallarda olmayan zorlanmış plexi soundu yakalanabilir.

  tchula eğer gerçekten çok ciddi bir tuşeniz yoksa ve yüksek volumlerde çalmıyorsanız nefret edeceğiniz bir pedalken doğru şartlarda inanılmaz keyiflidir.

  dragon fuzz (beyaz olan)...yazarken sırıttığımı farkettim. arkadaş, bir fuzz bu kadar nazlı olmamalı. alet p90 sevmiyor yahu! ama pafla bildiğin erken clapton sounduna dalarsınız ki bunu her fuzz beceremez.

  almadan önce versiyon farklarını iyice hatmedip bulaşmanız gereken bir markadır ama çok iyidir.