şükela:  tümü | bugün
 • vincent van gogh'u, eserlerinden cikarimlar yaparak anlatan film. trailer'i yayinlanmis 2012'de. filmdeki her karede ayni van gogh'un kullandigi gibi yagli boya teknigi kullanilacakmis.

  http://www.lovingvincent.com/

  uzun bekleyisten sonra film ulkemizde 29 aralikta vizyonda!
 • dünyanın ilk uzun metrajlı resim animasyonu olacağı söylenen filmdir. bu yıl gösterime girmesi beklenen film, 12 yağlı boya tablonun art arda görüntülerinin birleştirilmesinden oluşuyor.
 • 100'ün üzerinde sanatçı tarafından aşama aşama oluşturulan, sevimli ve masalsı bi fragmanı yayınlanmış film. isteyen ressam olarak da katkı sağlayabiliyor. buradan bitince ortaya nefis bi animasyon çıkacağı aşikar.
 • film bir ilki gerçekleştirme adına özel fakat gösterime gireceği tarih nereden baksan yılan hikayesine döndü. şahsi tahminime göre 2018'de belki izleriz.
  bu da son tanıtım videosu...
  https://www.youtube.com/watch?v=47h6pq6stck
 • 65 ayrı ressamın bu film için çalıştığı söyleniyor,yakında sayı 85e çıkacakmış,85 ayrı ressamın her bir film karesi için ayrı bir resim icra etmesi,bu kadar fazla emek harcanması filmin izlenmeye değer olduğunun göstergesidir.
 • lan inşallah başarısız olurlar. bi senaryo yazmayı düşünüyorum zira. vincentle ilgili. hevesim kaçana kadar filmi yapmasınlar.
 • hakkında çıkan her detayla ve fragmanla heyecanımızı daha bir artıran film. ki bunca vakittir dönen haberler ve bitmek tükenmek bilmeyen bekleyişler dolayısıyla daha şimdiden efsane oldu. müziklerini clint mansell yapıyormuş, demektir ki gösterime girince daha bir efsane olacak!

  lakin fragmanlarda ve sitesinde "serviler" az da olsa arz-ı endam ediyor da gözlerimin umutla beklediği "badem çiçekleri"nden hiçbir iz yok.

  umarım ki filmin bir köşesinden olsun gözlerime gülümserler...
 • hugh welchman’ın çektiği ‘loving vincent (vincent’ı sevmek)’ adlı film, 100’e yakın sanatçının yaptığı 56 bin resimle dünya tarihinde tamamen resimlerden yapılan ilk film olma özelliği taşıyor.

  filmin seslendirme kadrosunda ise saoirse ronan, aidan turner, douglas booth, helen mccrory, chris o’dowd ve jerome flynn gibi isimler yer alıyor.
 • filmin tamamlandığı ikinci yönetmen hugh welchman kişisel instagram hesabındanndan geçen ay duyuruldu. vizyon tarihi netleşmemekle birlikte 2017 olması muhtemel. ülkelerle yapılan distribütörlük anlaşması filmin sitesinde yayımlanıyor. içinde türkiye yok ama eklenir yakında. *
  olağanüstü emek harcanan ve bir ilk olma özelliği taşıyan bu animasyon film başlı başına efsane. projenin mimarı ve yönetmeni polonyadorota kobiela'nın azmine, fikrine sağlık. vincent van gogh'u resimlerle yaşamak farklı bir deneyim olacak.

  siteden
  ''we painted over 65,000 frames on over 1,000 canvases. we shot the film with actors, and literally painted over it frame by frame. this is a very laborious and time-consuming process. it has taken us 4 years to develop the technique, and it took us over 2 years with a team of over 100 painters working at studios in the polish cities of gdansk and wroclaw, and a studio in athens to complete the film.
  the reason we made the film is not because we want to be the first, or that we want to set any records, it is because we believe that you cannot truly tell vincent’s story without his paintings, so we needed to bring his paintings to life.''

  edit: clint mansellimzalı enfes soundtrack albüm erişime açıldı. dinleme ve satın alma seçenekleri