şükela:  tümü | bugün
  • 2018 akademi ödüllerinin animasyon dalında kıran kırana geçecek mücadelesi.

bir tarafta yıllardır neredeyse her sene animasyon ödüllerini silip süpüren pixar'ın yediden yetmişe herkesi ağlatan, ağlattığı kadar da eğlendiren son harikası coco,

diğer tarafta sanat dünyasını ayağa kaldıran, inanılmaz bir çalışmanın ürünü olan ve gören herkesi hayrete düşüren, bir sanatçının* sanatını başka sanatçıların sanat eserleri ile bambaşka bir sanat dalı üzerinden bize aktaran loving vincent.

iyi olan kazansın. gecenin geri kalan kısmı beni pek ilgilendirmemekte.
  • loving vincent'in havada karada tokatlayacağı karşılaştırmadır.
  • oscar tarihinde bazi filmler, bazi performanslar vardir ki muhtesemdir ama gelin gorun ki talihsizlikleri, cok daha muhtesem baska filmlerle, baska performanslarla ayni seneye denk gelmeleridir. her iki filme de bayildim ama gonlum loving vincent'tan yana olunca bu senenin talihsizi coco olacak gibi duruyor.

akademi uyelerinin kazanani secmekte zorlanacaklari versustur.
  • coco'yu izlemedim peşin peşin söyleyeyim o yüzden çok subjektif bir yorum olacak; ama loving vincent'in arkasındaki emeği düşünüp ortaya çıkaran eseri görünce kesinlikle bu filmin alması gerektiğini düşünüyorum, hem böylece bir nebze de olsa o etkileyici hikayelerin sahibi van gogh'a yaşarken göremediği değeri, hakkını teslim etmiş olurlar.
  • ikisi de iyi filmdir. bir eseri ortaya çıkarırken onun uğruna çok emek verilmesi ya da çok uğraşılması onu iyi yapmaz. mesela transformers yapılırken emek verilmemiş midir? sonuna kadar verilmiştir ama film leştir. sonuçta ortaya çıkan işin kalitesi belirleyici olandır. ikisi de çok çok başarılı filmdir ve ödül kime gitse üzülmem ama o adaylarda beni bu sene en çok güldüren film olan batman legonun olmaması da başka bir tartışma konusudur.