şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: tüp bitti)
 • hiçbir bok olmayacaktır. lozan anlaşması zaman sınırı taşıyan bir uluslararası anlaşma olmadığı için anlamı olmayan bir sorudur.

  bu soruyu soran cühelanın anlaşmanın metnini okumuşlukları var mıdır, tartışılır.
 • - abi lozan antlaşması bitiyomuş bu cuma.
  - lan ben hiç hatırlamıyorum onda ne vardı anadolu ve rumeli mudafaa-i hukuk cemiyetini mi kurmuştuk?
  - bende tam bilmiyorum abi sivas kongresi miydi o yoksa. manda ve himayeyi reddetmiştik sanki bide.
  - olm hep birbirine benziyodu bunların kararları. lan boğazlar moğazlar göte gelmesin getir şu tarih kitabını bi okuyalım tekrar.
 • insanlara hayal kurdurtan soru.

  --- spoiler ---
  sene 2023. ahmet davutoğlu'nun oğlu hariciye vekili. japonyası'ndan, amerikası'na, hindistanı'ndan, finlandiyası'na bütün ülkelerin delegeleri orada. hatta bill clinton'un torunu abd delegesi. neyse.. gitmiş lozan'a davutoğlu. lozan üniversitesi'nin merdivenlerini yavaş yavaş çıkıyor. danışmanları falan uyarıyor: "aman paşam.. hızlanalım, gayri böyük devletlerin temsilcileri içeridedir." davutoğlu bu.. yapıştırmış cevabı:" bırak beklesin. biz 2023'ü çok bekledik." neyse. koridorlar geçiyor, halılar eziliyor ayaklarının altında.. ne ezilmesi yanıyor 1000 yıllık iran halıları. tam geliyor üniversite salonuna.. görevliler ha açtı ha açacak kapıyı. "bir dakika" diyor davutoğlu. italyan yapımı ruganı ile bir tekme salonun kapısına.. "yeter lan artık" deyip vuruyor kapıya. böyük devletlerin delege ve danışmanlarının şaşkın bakışları arasında yerine oturuyor. davutoğlu "evet beyler başladınız mı" diye başlıyor pazarlığa.
  --- spoiler ---
 • lost'un, house'in, dexter'in ve breaking bad'in bitisine sahit olmus bu efsane nesile pek koymayacaktir.
 • bitme gibi bir şey söz konusu değil, bitirilmeye çalışılması dahi savaş sebebidir. gün gelir bizim çükümüz batılılara karşı kalkabilecek güce gelir o zaman istediğimiz zaman bitirebiliriz ama o günler baya uzak gibi.
 • lozan antlaşması'nın 39. maddesi okunursa zaten bitmiş olduğu yorumu da getirilebilir, zira lozan'ın bazı maddeleri devlet politikası olarak uygulanmamaktadır ve hiçbir zaman da uygulanmamıştır. bu da demektir ki, lozan türk halkına atılan koskoca bir yalandır.

  (bkz: lozan bitmiş)*