• murat bardakçı tarafından ifşa edilmiş maddelerdir.

madde 2: türkiye, boğazlar üzerindeki hâkimiyetinden 24 nisan 2023'ü 25 nisan 2023'e bağlayan geceyarısı tamamen vazgeçecek ve bölge, anlaşmada imzası bulunan diğer devletlerin hâkimiyeti altına girecektir.

madde 7: türkiye 24 nisan 2023 tarihi itibariyle bütün yeraltı servetlerini ve doğal kaynaklarını kullanma hakkından feragat edecek, bu hak anlaşmada imza sahibi olan diğer memleketlerin olacaktır. iş bu maddeye ormanlar, madenler ve bütün enerji kaynakları da istisnasız dahildir.

madde 9: türkiye, fener patrikhanesi'nin ekümenik olduğunu kabul edecektir.
    patrikhane 24 nisan 2023'ten itibaren milletlerarası hükmî şahsiyete sahip
    olacak, aya yorgi kilisesi merkez kabul edilerek 25 kilometre çapında ve
    ayasofya'yı da içine alacak olan arazi bedelsiz olarak patrikhane'ye
    devrolunacak ve burada daha sonra kurulacak olan vatikan benzeri yeni devlet,
    geçmişin bizans'ının hatırasını ihyâ edecektir.

madde 10: ayasofya yeniden kilise hâline getirilecek ve yeni bizans devleti'ne ait olacaktır.

madde 13:hristiyan dünyasının organize edeceği her türlü misyonerlik faaliyeti serbest bırakılacak, türkiye din değiştirmek isteyen vatandaşlarına her türlü desteği verecektir.

madde 17: bu anlaşmanın imzalanmasından önce yürürlükte bulunan ama
    türkler'in 1919 ile 1922 seneleri arasında sürdürdükleri silâhlı başkaldırı
    yüzünden uygulama imkânı kalmayan sevr anlaşması'nın bazı maddeleri de yine 24 nisan 2023'ten başlamak üzere hayata geçirilecek; öncelik ermenistan, lâzistan ve kürdistan projelerine verilecektir.

madde 21: işbu anlaşma 24 temmuz 1923 günü lozan palas oteli'nin kömürlüğünde türkiye hariciye vekili ismet ile istanbul'daki ingiliz yüksek komiseri sir horace george montagu rumbold tarafından gizli olarak imzalanmıştır.

"yoksa inandiniz mi?
    lozan'ın nasıl kan ve gözyaşı ile dolu senelerin ardından ve hangi şartlar altında imzalandığını düşünmeyi bir türlü akıl edemeyip yıllardan bu yana "lozan'ı zafer falan zannetmeyin, apaçık bir yenilgidir", "bağımsızlık belgesi falan değil, türkiye'yi ele geçirme planıdır", "imzalanmasının üzerinden hele bir asır geçsin, bilmem nemizi işte o zaman göreceğiz" diye geveleyenler var ya... aslı astarı olmayan hayâlî bir gizli protokolün maddeleri imişçesine yukarıda yazdığım maddeleri bu zavallıların verdiği ilhamla uydurdum... ama uydurduklarım da birşey mi? bunlar "lozan zafer değil, hezimettir" diye geveleyenlerin daldıkları rüyada saçmaladıklarının ve etraflarını sarmış birkaç zavallıyı da ikna ettikleri palavralarının yanında zemzemle yıkanmış gibi kalır!"

yazının linki

(bkz: tarihi kadir mısıroğlu'ndan öğrenmiş zavallı insan)
  • soytarı kadir mısırlıoğlu yok diyorsa içime kurt düştü şimdi. gizli madde olabilir beyler.
  • taraflar götünden element uydurmak mevzuunda karar yeter sayısına ulaşamadıklarından bu gizli maddeler bir türlü yazılamamıştır.

bari wikipedia'ya bakaydın be yurdum insanı.

(bkz: aramaya inanmak)
    (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
  • murat bardakçı tarafından taşak geçilmiş hayali maddelerdir.
    özellikle, sevr'i lozan'a tercih eden at kafalı şakirtlerle dalga geçmiş.
  • rivayete göre şöyle bir madde vardır:

(bkz: 400'ü verin ve bu iş huzur içinde çözülsün)
  • son günlerde herkesin diline pelesenk olmuş maddelerdir.

- olm lozan anlaşmasının gizli maddeleri gereği madenlerimiz çıkarılamıyomuş
    - olm lozan anlaşmasının gizli maddeleri gereği hatay'da problem varmış
    - olm lozan'da bi anlaşma yapmışlar acayip gizli.

he amk o derece gizli bi anlaşma, hepinizin dedesi ordaydı. gizli maddeleri günlük gazete bile okumayan adamlar kesin bir biçimde biliyor.

sonra kızdı mı kızdı oluyor insan sözlük.
  • su lozan anlasmasi 2023'te bitti palavrasini yayanlar, aslinda muhaliflere ne kadar guclu bir propaganda mekanizmasina sahip olduklarini gosteriyorlar. etrafta buna inanan o kadar enayi var ki, cogunun hangi partiye verdigi malum. akillarini zaten biraktilar bir kenara, herseyi sezerek, inancla kavramaya calisiyorlar. ulan o kadar kuvvetli sezgileriniz varsa, gidin iddaa oynayin, tamami surpriz maclarla dolu kuponlarla esek yuku para kazanin.
  • çok gizli olan maddelerdir. ki bu maddeleri sadece ben biliyorum. yani maddeleri bilip hayatta olan tek kişi benim. açıklıyorum.

- 100 sene sonra musul, kerkük türkiye cumhuriyetine bağlanacaktır.
    - 100 sene sonra ege adaları türkiye cumhuriyetine bağlanacaktır.
    - 100 sene sonra osmanlı'nın alacakları % 3000 faizle geri alınacaktır.
    - 100 sene sonra türkiye cumhuriyeti boğazları istediği gibi kullanacaktır, isterse geçişlerden ücret alabilecektir.
    - 100 sene sonra türkiye cumhuriyeti isterse yabancı okulları kaldırabilecektir.
    - 100 sene sonra türkiye cumhuriyeti birinci balkan savaşında kaybettiği toprakları geri alabilecektir.

hiç bu açıdan düşünmemiştiniz değil mi ?

şimdilik bu kadar, 114 yaşındayım ve gerçekleri en iyi ben biliyorum. yazılı metin elimde. bunlar lozan antlaşmasının gizli maddeleri. bir de süper gizli maddeler var onlar 150 sene sonra için geçerli olacak.

hiç kafaları çalışmıyor bu insanların. o kaos ortamında 100 sene sonraya gizli madde mi bırakılır arkadaş? 100 koca sene. madde mi tanır bir devlet 100 sene sonra.

evet bir gerçeğin daha sonuna geldik. mutlu komplolar türkiye.
  • hakaret ve aşağılayıcı ifadeler kullanmamaya özen göstermeye çabalayan biriyim ama "ahali puşt" olunca mecbur kalıyor insan...
    sevri gösterip lozan'a razı olmuşmuşuz...
    yahu lozan olmasaydı elbette sevr yürürlükte olacaktı o zaman görecektiniz ananaızn hörekesini...
    lozan' ın başarı olduğunu lord curson denen adamın inönü' ye öfkeyle söylediği şu sözleri yeter de artar bile:
    "“ileride dara düşüp bize yardım için geldiğinizde, burada reddettiğiniz herşeyi, cebimden çıkartıp önünüze koyacağım!.."

bu dinci tayfası milli mücadele başarılı olmasaydı sevr anlaşmasının hükümlerinin uygulanacağını, türklerin böylece tarihten silineceğini pek ala biliyor. o kadar da salak değiller. hatta artısından sevr' e giden yolda ingilizlerle işbirliği yapan dincilerin olduğunu da pek ala bilirler... ingilizlerin derdi türklerin rumeli’den sonra anadolu’dan da atılması olduğunu da bilirler. ingilizlerin egemenliği altına mutlu ferah bir hayat süreceklerini sanıyorlardı. öyle ya mısır, iran, pakistan, hindistan aynen umdukları gibi ingiliz egemenliği altında mutlu-ferah (!) içinde yaşıyorlardı o zamanlar... hevesleri buydu...
    tamam lan andavallar hala mı aynı özlem ve istek içindesiniz?
    bağımsızlık nerenize batıyordu
  • şu an denk geldiğim maddeler. gaziantep'teyim, ankara uçağına binicem havaş'ta gidiyorum. iki dayı muhabbet ediyorlar. işte amerika batmak üzere, türkiye geleceğin yıldızıdır, lozanın gizli anlaşmaları olduğundan madenleri çıkartamıyoruz seri teknoloji üretimine geçemiyoruz vs vs

en son dayanamayıp sordum dayı nerde o gizli maddeler diye, gizli onlar, devler ricali söyledi filan dedi. e dayı internete bakayım devlet ricali nerde söylemiş diye, internette okuduklarına inanma diye cevap verdi. normalde sormazdım ama işte dayanamadım. beni linç etmezlerse muhabbetin devamını editlerim.

vay amk

adam şimdi de millet cahil kaldı diyor.
hesabın var mı? giriş yap