şükela:  tümü | bugün
  • zifiri karanlığa alışmış gözleri cumhuriyetin aydınlığı ile körleşmiş ve beyinlerinden sarkan örümcek ağları ile laik demokratik çağdaş bir hukuk devleti olan türkiye cumhuriyeti ni sarıp boğmaya görülen o ki ant içmiş karanlık simaların suretinin orta yerine haykırmaktan her atatürk cumhuriyetinin onurlu yurttaşının mutluluk duyacağı ifadedir.

sizin için kutsal ne ise, benim için de lozan odur.

lozan benim kutsalımdır.

lozan bağımsız türkiye cumhuriyetinin doğum belgesidir.

lozan, yüzyıllar boyunca karanlığın esiri olmuş bir halkın küllerinden yeniden doğumunu müjdeleyen paha biçilmez bir değerdir.

bugün lozan'a dönük bilinçli saldırıların ardında yüzyıllık bir kuyruk acısının yattığını sağır sultan bile biliyor. boş yere yapılmıyor bu saldırılar, önemsizmiş gibi göstermeler lozan ı.

birilerinin 2013 hedefinin önündeki en büyük engel lozan olduğu içindir tüm bu ardı arkası kesilmeyen saldırılar.

ama boş bir hevestir ve kursaklarında kalacaktır. biz atatürk gençliği var olduğumuz müddetçe ne lozan rafa kaldırılabilir ne de laik demokratik çağdaş türkiye cumhuriyeti nin felsefesi ve de yönetim şekli değiştirilebilir.

bunu artık birileri anlamalı ve atatürk cumhuriyeti ile don kişot un yel değirmenleriyle savaşması misali savaşmaktan vazgeçmelidir, o birileri.