• tmbb kulislerinde konuşulan dedikodulara göre, 17 yıl boyunca "kara gün" için bir kenara döviz stoğu yapmış, "millet fonu" adı altında 14.53 trilyon dolarlık bir fon biriktirmişiz.

"türk halkının emrine sunulacak bu fon neden şimdi kullanılmıyor" diye soracaksınız biliyorum. biliyorum, çünkü aynı soruyu ben de kendime sordum.

meğerse işin aslı çok başkaymış. lozan anlaşmasına dış güçler çok gizli bi hüküm koymuş ve böylece bizim 150 milyar dolar üstü nakit bulundurmamızı sınırlamışlar. bizimkiler de "siz mi sınırlandırdınız, biz de bütçe açığı verir durur gününüzü gösteririz" demişler.

bizim kıvrak zekalı işi bilen yöneticilerimiz de bu maddeyi saf dışı etmek için paraları man adalarındaki çok çok gizli hesaplarda tutuyorlarmış. paramız öyle devasa boyutlara ulaşmış ki (14.53 trilyon usd), taşımak için kargo uçağı yetersiz kalacağı için deniz yolu tercih edilmiş. hatta izmit tersanelerinde çok gizli, radara yakalanmayan denizaltı yapıyorlarmış bu iş için.

şimdi anladınız mı dış güçler ve içimizdeki hayinler neden boş durmuyorlar. hepsi gözlerini bu devasa boyuttaki nakit paraya dikmiş.

hedef 2023 sevgili dostlar. hayinlerin planını bozmak için sabredelim. 2023 yılında lozan bittiğinde törenle dağıtılacak bu fondan her bir vatandaşımıza 170941 usd düşecek.
  • dondur o fon olsa duramazdık.
  • 2023e kadar daha ne faiz işler o paraya be dedirten fon. memleketi komple mermer kaplarız artık.
  • lan böyle başlık ve entry mi girilir. inanacaklar şimdi
  • daha iyisini zaytung yapamadı.
  • ak-itlerin ciddiye alıp sağda solda anlatacağını düşündüğüm başlık. bilgi kirliliğinden bol ne var zaten bu ülkede.
  • o parayı tek maça yatıracaksın. bir daha sırtın yere gelmez.
  • kaliteli shitpost, şukunu verdim.
hesabın var mı? giriş yap