şükela:  tümü | bugün
 • edit: bir yazar arkadaş trol haber demiş, kaynak belirtmemişim. afedersiniz.
  ilgili kaynak: *

  rte'nin ‘bize sevr’i gösterip lozan’a razı ettiler’ diyerek barış anlaşmasını ve türkiye’nin mevcut sınırlarını tartışmaya açmasına yönelik olarak atina’dan “lozan’ı istemiyorsanız sevr’e geri dönelim’ karşılığı geldi.

  yunanistan milli savunma bakanı panos kammenos; uluslararası anlaşmaları sorgulama cüretini gösterenlere buradan bir mesaj göndermek istiyorum” diyerek “türkiye sürekli şekilde gerçekleştirdiği açıklamalarla ortamı elektriklendirmeye çalışıyor. bizim cevabımız ulusal egemenliğin savunulması, uluslararası hukuka ve anlaşmalarına saygı çerçevesinde verilmektedir. erdoğan lozan anlaşması’nı feshetmek istiyorsa sevr anlaşması’na geri döneceğiz. hepimizin anlaması gereken bir nokta var; türk silahlı kuvvetlerinin kayıpları, darbe sonrası gücünü kaybetmesi, suriye’deki bitmek bilmeyen yenilgileri salakça açıklamalar yapma durumunda bırakmıştır. bunun sonucuna bu sabah hep beraber tanık olduk. dizleri üzerine düşen erdoğan rus başkan putin’den suriye hakkında yaptığı açıklamalar için özür diledi. kendisi iç siyaset nedeniyle uluslararası kamuoyunu ve yunanistan’ı ajite edemeyeceğini anlamalı” açıklamasında bulundu.
 • yunanistan'ın milli düşman olduğu güzel yıllara dönüş sinyalidir.

  edit: troll değilmiş, kaynaksız görünce birden şey yapmıştım.
 • cumhurbaşkanlığı makamına bak?!?!?!
 • 100 yıllık saygın bir geçmişi olan makamın şamar oğlanına dönmesi durumu. afrika kabileleriyle bu kadar taşak geçilmiyor.
 • ağır akp ve rte karşıtı birisi olarak komşu ülke dışişleri bakanı tarafından,koskoca türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanına karşı kurulan şu cümle benim bile içimi acıtmıştır.

  ilgili haberin tam metni için onedio

  --- spoiler ---

  suriye'deki bitmek bilmeyen yenilgileri salakça açıklamalar yapma durumunda bırakmıştır.

  --- spoiler ---

  edit:link eklendi.
 • 'turkler ordusu yokken sizi denize doktu, turk ordusunun olusu yeter size' seklinde cevap verilecek aciklama.
  uzun adam sen de bir gun konusmadan dur be, adam lozan diyor dolar 3.40, esed'i indirecez diyor dolar hop 3.50; bu ne lan? sayende millete tasak malzemesi olduk amk.
 • yunan bakanının açıklaması yanlış olduğu kadar onu bu konuşmayı yapmaya iten sebep de bir o kadar doğrudur.

  (bkz: yemin ederim gerizekalı bu adam)