şükela:  tümü | bugün
  • malum baslik sinirlamasi yuzunden tam olarak anlasilmamasi normal ama asli lozan baris antlasmasinin 2023 yilinda bitmesi olacakti ama olamadi.

simdi lozan baris antlasmasinin suresi 100 yillikmis ve evet 2023 te bahsedilen sure doluyor. peki bizi neler bekliyor iste tum bunlarin hepsi birer muamma.

musul yeniden gundeme gelecek mi?

oniki ada meselesi yeniden gundeme mi gelecek

hepsinden onemlisi kpss 2023 ten itibaren sorular yeniden mi duzenlenecek yoksa 2024 ten itibaren mi mufredata girecek? benim pek umudum yok da bu seneden.

edit: başlığı olması gerektiği gibi yürüten arkadaşlar sizleri seviyorum ciddiye alanlar sizleri daha cok seviyorum ;)
  • yazılı resmi kaynak sordurtan iddia
  • tüm zamanlara hitap etmeyen suredir. hangi kutsal kitap suresi acaba?

"biz ki size lozan'ı kutsayasınız diye emrettik. 2023'ten sonra ise lozan'ı size haram kıldık" gibi ayetlere sahip bir sure olabilir.

edit: başlık taşınınca pek olmadı. yoksa lozanin suresi idi o.
  • 2023ten sonra lozan almamamız gerektiğini vurgulayan durum. tarihi geçmiş ürünlerden uzak durmalıyız.
    (bkz: bilinçli tüketici)
  • "boğazların denetimi uluslararası bir heyet tarafından kontrol edilecektir" maddesini hatırladım ve o boğazdan gecerken(anadolu çocuguyum) herkes güzel manzaranın zevkini çıkarırken gözlerim hep köprü girişinde çıkışında bir külübede o heyeti arıyordu.
  • süper olay.
  • bir gün herkes mantıklı düşünmeyi tadacaktır. (bkz: lozan suresi 37)
  • sıkıntı yaratmayacak durumdur. beni geçen gün 0 850' li müşteri hizmetlerinden aradılar; taahhüdünüzün bir yüzyıl daha uzatılmasını onaylıyor musunız diye sordular bende onaylıyorum dedim. iyi oldu. hatta ilk 20 yıl da yarı fiyatına yaralanacağım lozan' dan.ha bu süreçde sevr' i tavsiye eden arkadaşlar olmadı mı dersiniz oldu. amma aklımı kullanıp istikrardan yana kullandım tercihimi. beyin bedava!!!
  • i'm not sure.

biri yapacakti.