• izlemeden dinlerken kadın sandığım, görünce aa erkekmiş dediğim, sözlüğe girince yeniden kadın olduğunu anladığım güzel sesli sanatçı.
  • müthiş yetenekli olmasının yanında çok yakışıklı bir kadın.
  • işin aslı 5 gün boyunca dinlediğim ;
    lost on you (live) ına rağmen erkek olduğunu düşündüğüm ve açıkçası pekte şüphelenmediğim lâkin an itibariyle hatun bir kişi olduğunu biraz araştırdıktan sonra farkettiğim muhteşem sesli insan.
    ciddi ciddi ilk dinlediğim andan itibaren 5 gün boyunca başka şey dinleyemez oldum, bugün 5. günüm ve tüm live kayıtlarını dinlemeye çalışarak kulaklarıma ziyafet tadında melodiler sunuyorum.
    iyi ki kesişmiş yollarım seninle laura pergolizzi!
  • gavurların canseveri
  • live session'larını izledikten sonra cinsiyeti üzerinde düşünmeyi bırak, insan olduğundan şüphe duydum kendisinin. o ne acayip ses, nasıl bir vokal o! bir efsane doğuyor gençler.
  • eroin gibi, elini versen bacağını kesiyorlar.

lost on you ile dünya müzik tarihindeki yerini almıştır.
  • patti smith'in bıyıksızı.

sesi de patti smith'i baya bir katlar.
  • vokalisti ya bir kadın kadar güzel erkek ya da bir erkek kadar güzel kadın. anlayamadım. cinsiyet mi değiştirmiş, memeler falan nerede, sahneye çıkmadan evvel kulise mi bırakıyor, cevab veremedim!
    resmen siteleri.
  • şarkılarında bolca ıslık kullanan, amerika'nın pek bilinmeyen şaheser şarkıcılarından. kendisinin into the wild ve forever for now parçaları şimdilik favorilerim. yenilerini de keşfetmeye meyilliyim.

into the wild
    forever for now

kendi şarkıları dışında şarkı sözü de yazar. rihanna, christina aguilera, rita ora, cher lloyd ve cher gibi isimlere şarkılar vermişliği vardır. hatta rihana'ya verdiği cheers youtube'da 120 milyon kere dinlenilmiş.
  • lost on you ile güzel bir çıkış yapacağını düşündüğüm müzisyen. yalnız ben de birçok kişi gibi kendisinin cinsiyeti konusunda çok kararsız kaldım. ilk önce radyoda dinlediğimde kadın olduğunu düşünüyordum. parça hoşuma gidince ismini bulup, fotoğraflarına baktığımda sanırım cover falan yapıldı da benim haberim yok herhalde çünkü buradaki kişi kadın değil dedim. klibi izleyince ve sesin aynı kişiye ait olduğunu anlayınca son olarak kadın olduğuna kanaat getirdim ama hala emin değilim. bu da böyle bir anımdı.
    lost on you
hesabın var mı? giriş yap