şükela:  tümü | bugün
 • ks. logo resource file.. logo yazilim'in kullandigi data file extension..
 • light rock fishing in kısaltılmışı, amaç oldukça ince kamış makine ve misina ile küçük silikonlar kullanıp küçük balıkları yakalamaktır. eğlence amaçlıdır tutulan balık geri atılır.
 • hafif takımlar kullanılarak yapılan bir balık avı yöntemidir. 0 ile 12 gr arasında ağırlığı 30-40 metre uzağa atabilen ve 4 kg kadar büyük bir balik bile avlanabilecek bir yöntemdir. bu yönü bu yöntemi daha zevkli yapar.
 • jighead, silikon vs. derken bir ton para bayılıp az verim alınan disiplin. bu av çeşidinin üzerinde ciddi emek harcamak lazım. tecrübe ve doğru ekipman olmadan olmuyor malesef.
 • yeni merakim.
  hafif jig leri, silikon lari atabilmek icin uygun atarli kamis ve misina. hedef balık secmenin mumkun olmasi ile birlikte suprizlere gebe bir balik avi disiplini. ıstanbul da mera secimi konusunda fikirlerinize bir yesil kadar yakinim.
 • tarifsiz düzeyde eğlenceli balıkçılık disiplini. çok hafif kamışlar ve makineler kullanıldığı için zerre yormuyor insanı. ayrıca kamış çok hafif ve hassas olduğu için, gümüş yakalasanız bile kofana tutmuş gibi heyecan yaşıyorsunuz. özellikle ege'de denenmeli.
 • yeni başladığım olta balıkçılığının bir versiyonu.

  tavsiyelere açığım, tecrübeliler yeşilimi yaksın lütfen.
 • yaklaşık 1 aydır düzenli olarak uyguladığım olta balıkçılığı disiplini.

  ben çok memnun kaldım, çok eğlenceli bir şeymiş bu lrf. bu metot ile avlanmaya gittiğiniz zaman oltanıza minicik avuçiçi kadar balıklar da takılıyor; ortalama 1 kiloyu bulan büyük balıklar da takılıyor.

  misal: geçen gittiğimde 30 cm uzunluğunda, yarım kilo ağırlığında bir sinarit yakaladım bu yöntemle. dün ise bir adet zargana yakaladım ve zargana haricinde 3 tane de ufaklık geldi, o ufaklıkların hepsini saldım tabi.

  yani dediğim gibi küçük balık da, büyük balık da oltanıza takılıyor ve attığınızı boş çekmiyorsunuz gibi bir şey. uygun zamanda, uygun mekana giderseniz şuna emin olun ki eliniz boş dönmezsiniz. burada yorum yapan bazı arkadaşlar ''eğlence amaçlıdır, sadece küçük balık yakalayabilirsiniz'' demişler ama alakası yok. bilmeden yorum yapmışlar.

  savaş dursun bu disiplini ülkeye ilk getirenlerden birisi. lrf yöntemi ile adamın tuttuğu balıklara bakmanızı öneririm.
 • müthiş bir disiplin... müptelası oluyor insan. yakalamadığım balık kalmadı; mırmırından tutun levreğine, karagözüne, eşkinasına kadar... bu disiplinin bu kadar keyifli olmasının yegane sebebi bellidir: uygun mera bulup ayağınızın dibine salladığınız oltaya istavrit de geliyor, az önce saydığım levrek de geliyor. dün de bir sarıkanat yakaladım misal.

  insanların ''o küçücük olta ve makine ile ne yakalayacaksın'' deyip güldükten sonra yakaladığım iri iri balıkları görmeleri ile değişen yüz ifadelerine bayılıyorum... doğal olarak herkesin ilgisini çekmeye başladı artık bu disiplin, takıldığım noktalarda kimse bir şey alamazken bazen bir kova dolusu iri balıklarla döndüğüm dahi oluyor.
 • türkçesi at-çektir. sanki hiç bilinen bir yöntem değilmiş gibi bazı kişiler bunu sahiplenip türkiye'ye biz getirdik diye üstüne çökerek adını lrf olarak tanıtıp ilizyon yaratmıştır. bu kişilerden kimileri kitaplar yazdı, kimileri facebookta milyonluk takipçilere ulaştı. sayfalarını ziyaret ettiğinizde göreceğiniz şey bir görsel şov. ekstrem düzeyde profesyonelce çekilmiş resimler, devasa balıkların ağızlarında sahte yemler sizi adeta içine çeker. baktığınız zaman bütün fotoğraflarda hangi sahte yem kullanıldığı, kamış, makara, misina hatta fırdöndü marka modeline varana kadar tüm detayları mevcuttur. karşınızda öyle bir tablo bulursunuz ki o kullanılan tüm ekipmanı kolayca elde edip aynı şovu sizde yapabileceğinizi sanırsınız ama hiçbir zaman o skoru elde edemeyeceğinizi bilmezsiniz. resimlerde sahte balıklar o kadar güzel iş yapar ki gider peşinden koşarsınız temin etme yolları ararsınız. bir yıl üretilen seri ertesi yıl bulunmaz, yeni seriler çıkmıştır, sürekli yeni desenler yeni renkler gelir hepsini elde etmek istersiniz. işte o an oltaya gelenin aslında balık değilde siz olduğunuzun farkına varmazsınız. yüzlerce, hatta binlerce balık resmi içinde niye her balık farklı yemle yakalandı diye sormak kimsenin aklına gelmez. kendilerine amatör balıkçıyız diyen bu kişilerin kimisi firmaların reklam yüzüdür, kimiside bizzat sahibidir. birkaç yıl öncesine kadar 15-20 liradan satmaya çalışıp satamadıkları olta kamışlarını bugün bu kişiler 200-300 dolardan satıyorlar. bu tuzağa düşüp on binlerce lirasını veren insanlar görünce üzülmemek elde değil. umarım bir gün bu vurgunun farkına varılır.