şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gm'in ls1 kodlu v8 motorunun 2005 yılında revize edilen halidir. hacmi 364 cu inchtir (6000 cc). ürettiği güç 6000 devirde 400 hp'dir. 2005 yılında üretilmeye başlanan c6 corvette'in motorudur ve günümüzde de standart chevrolet corvette motoru olarak kullanılmaktadır. silindir çapı 4.00 inch olup hacmin 6 litreye çıkmasının nedeni budur. stroke ls1 ile aynı olup 3.62 inchtir.

bu motor aynı zamanda 2005-2006 pontiac gto ve chevrolet ssr tarafından da kullanılmaktadır.
  • ispanyol bir kask ureticisi. tamamen kapali olmak uzere cartoon ve ceneden acilir olmak uzere delta isimli iki tane modeli var. gorunusleri gayet guzel. kullanici yorumlari da olumlu. fiyatina gore guzel kasklar uretiyor.
  • 100 tl'ye ece 22.05 onay belgeli, astarı tamamen çıkartılıp yıkanabilir kask satan üretici. aynı fiyata satılan lazer lz6'dan ses yalıtımı, malzeme kalitesi bakımından çok daha iyi.

"you can be brave and safe."

http://www.ls2helmets.com/
  • motoron dergisi'nin 12 ay abone olan herkese ff 368 targa modelini hediye ettiği/edeceği kask markasıdır.

uzun zamandır hem bütçeme uygun hem kaliteli bir kask arıyorum. bütçeme uygunluk açısından ls2 muhteşem ötesi. zira fiberglass dış yüzey, dıştan kontrollü açılıp kapanabilen iç güneş vizörü ve komple çıkarılabilir/yıkanabilir yanak padleri+iç astar özelliklerine sahip bir modeli bu günlerde sadece 225 tl. ve fakat kalite açısından kafamın üzerinde soru işaretleri oluşturuyor. her ne kadar ece 22.05'a sahip olsa da hakkında yeteri kadar yoruma ulaşamadığım için nedir ne değildir, bilmiyorum. mağdurum!

bir kaç modelini denedim. çok güzel, çok şık, çok rahat, çok ''cuk oturuyor'' da; yarın bir gün caddenin ortasına pekmezim aksın istemiyorum.

neyse, karar verir de alırsam test ettikten sonra yorumlarımı yazarım artık.
  • uygun fiyata kaliteli motosiklet kaskı almak istiyorsanız tercih etmeniz gerekn markadır. tecrübeyle sabittir ki, satın alınırken bir numara büyük alınması tavsiye edilir.
  • tam kapalıyken çenenizin ucu nun kaska dokunabildiği kasktır. küçük büyük hepsini denedim hepsinde aynı terane. çenemde ileri uzun değil ki.

yani demem odur ki, sakalınız gürse ve sakal seviyesi kirli sakal seviyesindeyse, her hareketinizde kırt kırt çenenizdekilerin kaska sürteceği kasktır. almadan bunu bi gözden geçirin...
  • gerdeğe girilmeyecek kasktır.

(bkz: el sikiyle gerdeğe girilmez) **
  • güneş vizörlü çeneden açılır modelinin çok rahat olduğu kask markasıdır. fakat vizörde buhar oluşmakta ve vizör tuşu kısmından çok ses gelmektedir. böyle takıntılarınız varsa almadan bir daha düşünün.
  • venom ile arasındaki kalite farkını merak ettiğim kasktır.