şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: beatles)in "lucy in the sky with diamonds"inin esin kaynagi. tabi yok julian resim yapmis, yok onun okuldan arkadasiymis lucy gibi geyikler de var.
 • chatteki sayılı en iyi dostlarımdan biri.iyiki karsılasmısız. chat olayıma renk kattın len :)
 • eski dostum chat yokkende tanirdim halada kapissakta bazen tanimaya devam :o)
 • lucid sublime dreams eha

  kotu bir seydir kullananin ta amina koyim!
 • limited slip differential, kaygan yolda ve virajlarda arabanin kaymasini onleyen sistem
 • herşeyiyle bir yolculuk...
 • (bkz: angel dust)
 • beyin sitici...
 • albert hoffman seneler önce şizofren hastalarının tedavisinde kullanmak amacıyla bulmuştur.fakat insanoğlunun sütü çiğ emmesiyle günümüzün tehlikeli uyuşturucaları arasına girmiştir.70'li yıllarda en favori drugdır.25'lik 50'lik 100'lük çeşitli resim çizilmiş kağıtların üzerine kimyasal maddeler damlatılarak piyasaya sunulur.amerikada sekiz defadan fazla kullanan insanlara ehliyet dahi verilmez.
 • lysergic acid diethylamide'nin kısa yazılışıdır. çavdar küfünde bulunan lysergic asitten üretilen yarı sentetik ve çok kuvvetli bir uyuşturucudur. kokainden 100 kat daha güçlüdür.argoda eski küpler,25,zen,nef,nahin,şeker,topalı,cennet mavisi gibi isimlerle bilinir.l943 yılında bir kimyacı migren tedavisi için araştırma yaparken lsd'yi kenfetmiş kazara bir parça lsd alarak keyif hali denilen etkilerini yaşamaya başlamıştır.
  tatsız, kokusuz olan lsd toz halinde, toplu iğne başı büyüklüğünde veya kesme şeker, etiket, posta pulu, kağıt, fotoğaf gibi maddeler emdirilmiş solüsyon şeklinde olabilir. 30gr. lsd 300.000 doz için yeterlidir.ufacık tabletler şeklinde üretilen lsd'nin 20 den fazla çeşidi vardır.bir toplu iğne -başı kadar lsd hapı şahsı kendisinden geçirmeye yeterlidir.şayet daha fazla alınacak olursa insanı çıldırtmaktadır. bunu ise intiharlar ve cinayetleri takip etmektedir.

  her seferinde en fazla 100-200 mikrogram lsd kullanıılır.yarım saat içinde etkisini gösterir ve bu etki 6-36 saat arasında sürer.

  lsd çok küçük miktarlarda olduğu için sıvı halde iken bir kesme şeker, bisküvi, tatlı içine konularak,bir içkiye damlatılarak,kurutma kağıdı,kağıt mendil,posta pullarının arkasına vb. emdirilerek,hiç şüphe çekmeden kolay bir şekilde taşınır.
  lsld ilk alındığında aldatıcı tesiri göstermekte,beyinin süratle çalınmasını sağlamaktadır.bu anda insan ' kendisini rüya aleminde zanneder.fakat ne var ki bu renkli rüya alemini bir umursamazlık ve donukluk hali takip eder ve yaklaşık 13 saat kadar sürer.ağızdan salyalar akmaya başlar, dil peltekleşir, herşeye razı olma hali görülür.aldatıcı halin sona ermesiyle artık rahatsızlıkta yavaş yavaş başlar.baş dönmesi, göz kararması,bitkinlik sindirim organlarında bozukluk,kusma başağrısı ve uykusuzluk başlar. beynin çalınması imkansızlaşir. şahıs bu kötü durumdan kurtulmak için tekrar lsd almak istelyecektir ve bu kısır döngü böylece devam edecektir.şahsın çalınması gerekiyorsa, üzerindeki yorgunluğu atmak ve kafasının yeniden çalınması için bu zehire ihtiyaç duyar.işte bazı meşhur sanatçıların sahneye çıkmadan önce uyusturucu madde kullanmasının sebebide budur.
  (bkz: narkotikten bire bir entry girmek)