şükela:  tümü | bugün soru sor
  • iki halusinojen maddenin kıyaslanmasıdır. lsd'yi çoğu insan biliyor. oysa dmt daha gizemli duruyor. dmt biraz da nükleer silah ismi gibi. *

not: sağlığa zararlı maddelerdir. kullanmayınız, yasal değildir. uzak durunuz.
  • ikisini de kullanmadım ama hakkında okuduklarımdan yola çıkarak diyebilirim ki lsd the lord of the rings ise dmt star wars'dur.
  • kıyaslama yapmak çok doğru olmasa da, ikisi hakkında da bir şeyler karalamak isterim.

tek ortak özellikleri şudur ki;

içen kişinin bilinç seviyesine göre etki göstermeleri.

lsd ya da dmt farketmez. tabiri caizse ikisinde de görsel şölen yaşarsınız. ancak içsel mekanizmalar tamamen farklıdır.

ayrıca yazdıklarıma inanmak zorunda olmamanız ne kadar muhteşem değil mi?

başlayalım..

lsd içen ben "yokmuş ki ! hayallerim, umutlarım, sevdalarım ve sevdiklerim yokmuş. bir allah yokmuş. her şey olduğu gibi. olan olmuş ve ben uyumaya devam ediyormuşum.. kaz zaten dışarıda hiç bir zaman şişenin içinde olmamış. bir tek benim idrakim varmış ve o da uykumla yok olmuş" dedi. ve asla pişman değil. bunları derken uydurmadı. aksine güldü, güldükçe acısı daha da arttı. acısı arttıkça daha çok haz aldı ve hazzın doruğunda olmayan allah'a al canımı bitsin diye tamamen olmayacağını bildiği bir şey için dilekte bulundu. ama allah yoktu buna emindi. en fazla kendi elleri vardı, tek sıkımlık aciz canı için. insanların yüzündeki maskeleri, kişilikleri, aşağılık komplekslerini gördü. söyledi anlamadılar, kendinize gelin rol yapmayın diye hayıflandı.. duymadılar. kimseyi düzeltemedi çünkü olan olmuştu dedim ya. böyleydi.sanki ademin elmayı yemesi gibiydi. lsd etkisi geçtikten sonra artık tek bir şeyden emindi. bu hayat haz ve acı arasındaki gerginlikti ve bu değişmez bir kural idi.

gelelim dmtye. ya da benim bildiğim adı ile ayahuasca.

bunu içen ben başladı gülmeye. ama nasıl bir trajikomik gülme. yok böyle bir gülme. allah gülüyor ben değil çünkü allahtan başka bir ben nasıl olabilir ? allah varsa ya da tanrı. özgürlük vardır ya da hiçlik. hiçten yere özgürüm sebepsiz. ben yokum ki insan olsun. yok olmaktan korkma. var olamamış olmaktan çekinme. dön kalbine ve idrak et. en başından beri sendin. kimse inanmaz sonsuz evrimin en nihai zirvesinin ve olan biten ve olmuş ve bitmiş her şeyin tek öznesinin kendisi olduğuna. kimse inanamaz buna, bu kadar özel olduğuna. gözlemci olan sen, gözlemlediğini düşündüğün dahi sen. sen olmazsan olmayacak bir evren. inanamıyoruz. inanmak en düşük sevme biçimi.

lsd ve dmt. iki farklı algı operasyonu.

sonuç. bir bardak sıcak çay... az dolu mide.. esen yel, öten kuş ve kesintisiz bir farkındalık.

yandan geçen araba ve havlayan köpek.. cuma hutbesi ve nefes alışverişlerim. bir eşzamanlılık. burada ve şimdi.