• 1995 dogumlu belcikali snooker oyuncusu. kendisi jimmy white'i yenmis, graeme dott'a elenmistir world series of snooker hadisesinde.
  • snooker bir 30 yıl sonra da var olacaksa si gibi brecel gibi oyuncularla var olacak, böyle akan atak seyir zevki veren. o yüzden bu şampiyonluğu çok değerli. selby gibi rakibe de izleyene de ızdırap çektiren oyuncularla bu sporu yayamazsın, seyirci çekemezsin. spikerlerin anlamadığı nokta bu oldu maç boyu.

snooker'in yeni dünya şampiyonu..
  • kendisinin de dediği gibi bu turnuvalar küçük marjlarla kazanılıyor. ilk turda 10'a 9 kazandım, 10'a 9 kaybetmis olsaydim yine ilk turda elenen kötü oyuncu olacaktım, dedi. bir sporcunun şampiyonluk konuşmasında söyleyebileceği en iyi sözlerden biri. kimden duyup da söyledi bilmiyorum ama çok iyi yaptı.
  • valla kabız markların derbisine göre çöldeki vaha olan oyuncu . pot kovalamak beyinsizlik ise sizi mark selby kanseriyle baş başa bırakıyorum.
  • crucible tarihinin en büyük geri dönüşüne imza atacak sanki. 14-5'ten durumu 14-14'e getirdi. si oyuna giremedi bile bütün seans. 17-14 bitebilir maç.

luca iyi oynuyor. birkaç pozisyon vuruşu haricinde hata yapmadı. güzel potlar çıkardı.

edit: 17-15 kazandı. şaka gibi bir maçtı.
  • 2023 world snooker championship'i kazanarak butun kellerin umudu olmustur. bingham reizden sonra kazanan ilk keldir ayrica.

helal olsun brecel reiz, ben de evden klavye basindan entry yazayip, elin oglu dunya sampiyonu olup 500k pound'u cukkaya atsin. kel demis miydim?
  • 2023 dünya snooker turnuvasında şampiyon olmuştur. peri masalı yazdı, commonwealth ülkeleri dışında ilk kez bir ülkeden dünya şampiyonu çıktı. akıl almaz bir başarı.
  • gary wilson’a karşı oynadığı ilk tur maçıyla nefretimi kazanmış olan snooker oyuncusu. biz de farkındayız, güvenli vuruş bu oyunun vazgeçilmezi. biz de farkındayız, kazanmak için her yol mübah. ama abi biraz da kazanmayı düşün be. rakibin elemeden geldi karşına. ana tabloda olan sendin. bu ne özgüvensizlik arkadaş.

kısacası içimizi kıydı, uykumuzu getirdi, yenildi, siktirdi gitti.*
  • oyun tarzı judd trump'ın beyinsiz olduğu dönemlere benziyor. aralarındaki fark trump bu hareketleri 20 21 yaşında yapıyordu. brecel ise 28 yaşında.
  • evergrande china championship'in çeyrek finalinde ronnie o'sullivan'ı 4-1 geriden gelerek 5-4 mağlup ettikten sonra yarı finalde de ev sahibi li hang'ı saf dışı bırakan genç snooker oyuncusu. finalde shaun murphy ile karşılaşacak.

oyunundan tecrübesiz olduğu anlaşılıyor. gereksiz klepsler, sırtlar ve sert vuruşlar yapıyor. mesela li hang ile yaptığı maçta ufak bi kleps ile maviye çıkıp frame'i garantileyebilecekken kleps ile 3 bant görüp siyaha çıkmaya çalıştı. ancak topun gücü yetmedi ve snooker kaldı. dolayısıyla safe shot yapmak zorunda kaldı ve o frame'i li hang'a kaptırdı. sanırım judd trump'ı örnek alıyor kendisine. ancak topu masada çılgın attırıp u harfi çizdirmek için daha çok ekmek yemesi lazım.

yine de ileride çok büyük bir oyuncu olacağını düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap