şükela:  tümü | bugün
  • simdiye kadar hakkinda yazmadim, yazamadim.
    az once vefat haberini babasindan okudum.

babasi umut ozkirimli'ya da hic destek mesaji atamadim.
    baba degilim. ama sevdigi birinin boyle lanet bir hastalikla bogusmasinin nasil oldugunu biraz bilirim. kendisine ve esine sabirlar diliyorum.

luca icin de ne yazilir bilmiyorum. boyle kisacik ve surekli agrilarla gecen omur.
    daha ne kadar adaletsiz olabilirdi hayat ona?

cok uzgunum.
    umarim cennet diye bir yer vardir cocuk. umarim orda birgun ailenle kavusup sonsuza dek mutlu olursun
  • melek olmuş.

hiç tanımadığım anneciğinin, yazdıklarından tanıdığım babacığının, sevdiklerinin, sevenlerinin, ve iyileşsin diye dua eden bizlerin başı sağ olsun.
  • daha önceden twitter'da luca için bağış hesabı açılmıştı. tedavisi için para toplanmıştı. birden bugün ölüm haberini babasının tweet'i ile okudum. uzun zamandır takip etmiyordum ondan gelen haberleri, çok derin üzüldüm. 5 senesinin 4 senesini savaşla geçiren bir çocuk, harika anne ve baba görüyorum bu resimden ben. umarım gittiği yerde artık ağrısız, acısız, çok mutlu olacaktır.

annesine ve babasına derinden sabırlar dilerim. hepimizin başı sağolsun. çok üzgünüm.
  • 11 aylıkken kanser olan 5 yaşında 5 temmuzda hayata veda eden can bebek...

annesine soruyor;

“ben neden kemoterapi, imünoterapi olmuyorum?”

“onlar işe yaramıyor artık, başka ilaçlar deniyoruz.”

“ya onlar da işe yaramazsa?”

“…”

“ölecek miyim?”

“neden sordun? ölmekten korkuyor musun? ölüm kötü bir şey mi?”

“ölüm çok sıkıcı. yaşamak eğlenceli. o yüzden ölmek istemiyorum.”
  • ah be luca can. olmadı be çocuk. umut hoca gibi bir babaya sahip oldun şuncacık ömründe. kocaman yürekli bir babanın kocaman oğlu luca can. seni hiç unutmayacağım.
  • son 2 haftadır ne zaman ismini veya fotoğrafını görsem içimin acıdığı dünyalar tatlısı çocuk. annesine babasına sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor elden, dünyanın en zor duygusudur kesinlikle.