şükela:  tümü | bugün
 • io sono l'amore'un ve daha bir çok başarılı filmin italya asıllı yönetmeni. belgeselleri, tilda swinton sevgisi, çekim tarzıyla film endüstrisinde yeri farklıdır.
 • abbooooov melissa p.'nin meşhur 100 fırça darbesinin yönetmeniymiş 2005 yılında. bir de oğlu yaşındaki xavier dolan'a filan dayılanıyor arada.
  ayıp ayıp.
  utan.

  not: abiggersplashspor
 • yazcı bir adam. lawrence durrell'in iskenderiye dörtlüsündeki yaz sıcağı ve düşündürdüklerinin benzeri a bigger splash ve call me by your name filmlerine işlemiştir. sarı sarı filmler, kitaplar.
 • suspiria ve rio gelecek projelerinden.
 • filmlerinin geçtiği yerleri ana karakterin iç dünyasının yansıması, hatta neredeyse kendi başına birer karakter olarak sunan yönetmen (a bigger splash - pantelleria, i am love - milano, call me by your name - crema/cremona bölgesi), ki bu yorumu kendisi de onaylamıştır.

  ayrıca nasıl becerdiyse benim gibi yazdan ve sıcaktan nefret eden birine bile call me by your name'i izlerken "oha ne güzel yaz eheh" dedirtmiştir.

  sonra gerçekten yaz gelince bu hislerim geçti tabii ahafjks.
 • cezayir asıllı italyan film yönetmendir. italyan halkının ve basının kendisini sevmemesini eşcinsel ve film okulundan mezun olmamasına bağlıyor. filmlerinde ellere ve tene çok önem veriyor . bunun vermek istediği hissi daha iyi anlattığını düşünüyor. filmin görselliğin ön planda olması gerektiğini düşünüyor bu yüzdende filmlerinde mekanları itinayla seçiyor. filmlerini aristokrat ailelere ait villalarda ya da art deco döneminden izler taşıyan mekanlarda çekiyor. gönlünde iç mimar olmak varmış.filmlerinde belli partnerleri var özellikle tilda swinton.onunla daha iyi işler çıkardığını düşünüyor. filmlerinde havuzlara yer vermesinin sebebini havuzlardan korkmasına bağlıyor.
 • son iki filminin de müzikleri leziz olan italyan asıllı yönetmen. 2017'de çıkan call me by your name'i sufjan stevens, 2018'de çıkan suspiria'yı* ise thom yorke yapmış.
 • senaryosu coen biraderler'e ait olan scarface yeniden çevrimini (yeniden çevrimden ziyade retelling) yönetecek.
 • uzunlu kısalı birkaç filminin üzerine i am love'u da izleyince şunu anladım: kendisi gelmiş geçmiş en iyi yönetmen olmasa da benim için çok özel bir yeri olacak hep.

  yazın ilk günleri, roma havuzu, insanı bayıltan çiçek kokuları, sevgili teni, o tenin kokusu, çıkarılan giysiler, sade kesimli güzel giysiler, piyanoda yumuşacık vuruşlar, biraz 80'ler, renkler, renkleri yitirmiş olsalar da tekrar bulmak için çabalayanlar, renklere en kolay ulaşma şekli: aşk. kazanılan aşk, yitirilen aşk, uğruna savaşılan aşk veya aşkın kendiliğindenliği*...

  böyle uzar gider.

hesabın var mı? giriş yap