şükela:  tümü | bugün
  • €20m'ya arsenal'e transfer olmuştur. 27 yaşında kendileri.
  • tam bir arsene wenger transferi.

bu sene de tek eğlence, arsenal fc.
  • hattrick yapmış, kimliği belirsiz kişi.
  • şu an oynanmakta olan bournemouth maçında çok şık bir gol attı. videosu ortamlara düşünce eklerim.

edit:

https://twitter.com/…ecom/status/816395252961595394
  • fenerbahçe'ye transfer olduğu iddia edilen oyuncu.
  • fenerbahçe'ye gider ve kendisini vererek oynarsa son yılların en büyük transferi olur.

inanılmaz pozitif bir oyun tarzı var, pas yeteneği üst düzey olmasa da bencil değil, pas vereceği, şut çekeceği yeri çok iyi biliyor, saçma işler yapmıyor, pas/şut arasında hep doğru tercihte bulunuyor. vuruşları çok temiz, türkiye liginde neredeyse her vurduğu gol olur. gerçek bir yardımcı forvet; ön bölgenin her yerinde etkili olabilir.

kontratak oynayan takımlarda gerçek gücünü daha rahat gösterir, geniş alanda etkili, ivmesi yüksek, rakip defanstan çabucak sıyrılıyor. pres yapıyor, ön bölgenin her yerine koşuyor. fiziği yerinde, omuz omuza'larda galip gelme oranı yüksek. üstelik bu mücadeleyi top sürerken bile yapabiliyor, ayağına ve fiziğine çok hakim, kolay kolay top kaybetmiyor.

ama işte bu saydıklarımı sadece kendini verince yapıyor, kendini zorladığı zaman çok büyük bir futbolcuya dönüşüyor, konsantre olamadığı zaman ise hiçbir albenisi olmayan bir futbolcu, fenerbahçe'ye gelirse bunu becerip becermeyeceği muamma, kumar bir transfer.

ama bu kumara değer bence.
  • kendisini 1 kez bile izlemedim, tamamen ön yargı ile yazıyorum ama saçma sapan bir transfer yanlışı olur. adam 29 yaşına gelmiş, forvet oynamasına rağmen transfermarkt verilerine göre sadece 59 resmi golü var. üstelik bu 59 golün 19'u arsenal'e transfer olmasını sağlayan sezon. onu çıkınca geriye 40 gol kalıyor ki yılda 5 gol ortalama falan yapar. ayrıca bu kadar düşük skorları büyük takımlarda da yapmamış, 3 sezon ukrayna'nın karpaty lviv takımında, 1 sezon yunan paok'da, 2 sezon deportivo'da falan oynamış. 1 sezonluk patlamayla da arsenal'e gitmiş. arsenal aldıysa demekki bir kumaşı var demeyin, arsen wenger'in kariyeri transfer fiyaskolarıyla dolu. zaten 20 milyon euro verdiği perez'e ligde sadece 265 dakika süre vermiş, 3 tane 90 dakika bile yapmıyor. ispanya'dan türkiye'ye gelip başarısız olan milyonlarca örneği de düşündüğümüzde allah aşkına almayın bu adamı diyorum.

https://www.transfermarkt.com.tr/…fil/spieler/73185

edit: wenger açıklama yapmış. çok kaliteli bir forvet ama kendisinde istek, arzu göremiyorum demiş. aha işte tam aradığımız içi geçmiş forvet tipi, kesin alırlar bunu. arsenal'de oynarken bile arzu eksikliği varsa, bizim buraya gelince van der wiel'den hallice olur bu adam.
  • fenerbahçe'ye transferi gerçekleşirse yeni bir daniel güiza vakası görebiliriz.
  • istanbul'a gelebileceği konuşuluyor.......
    ama kimin için belli değil......
  • ispanyol basınına göre galatasaray ve fenerbahçe tarafından istenen 28 lik santrafor. biten sezonda toplam 22 maçta 8 gol 6 asistle oynaması kanımca iyi, bir galatasaraylı olarak daha iyisi bulunamayacaksa gelsin isterim.

haydi hayırlısı...