• iki sene içerisinde göstereceği performans neticesinde; ya epl'de şampiyonluk adayı bir takıma ya da ertuğrul sağlam'ın teknik direktörü olduğu bir tsl takımına transfer olacaktır.
  • racing club tarihinin bir maçta hattrick yapan en genç futbolcusu
  • müthiş topçu olma potansiyeli var, şu an için racing club'ın 2001 model serhat akın'ı... uzaktan şutları da cabası...
  • yine kulupler kesfetmeden kesfettik bi adam. yarin obur gun aguero gibi meshur olunca burdaki entrylerimiz degerlenir belki. fenerbahce kariyerimin ardindan liverpool'a aldim fm 2014'te. uber forvet.
  • real madrid sansasyonel bir transfer yapmazsa la liga'da yılın transferi bu çocuk bence. inanılmaz kısa bir sürede kendini kanıtladı ve sanki yıllardır la liga'da oynuyormuşçasına çok büyük işler yaptı. hem de bunu sadece la liga'nın sıradan takımlarına karşı yapmadı, isim olarak villarreal'den çok büyük takımlara karşı da çok sağlam performanslar ortaya koydu. ben 1-2 sezon daha villarreal'de oynayıp transfer olmasını bekliyordum ama atletico madrid erken davrandı. villarreal bu adamdan tamı tamına 14.5 milyon euro kar etti hem de 11 ay gibi kısa bir sürede. adamlar transfer işinin kitabını yazmış arkadaş, biz de bir sene önce neredeyse 5 milyon euro verdiğimiz adamların yerine yeni alternatifler arıyoruz yana döne. evet, türk takımları sportif anlamda bu kadar gerizekalı insanlar tarafından yönetiliyor.
  • gecen sezon kiralik oynadigi sevilla da 14 macta 6 gol 3 asist birakmis. (totalde 22 macta 10 gol 5 asist).

gecen seneki rakipleri: ben yedder (22 gol 5 asist), jovetic (8 gol 5 asist) , vitollo (6 gol 7 asist).

acikcasi cok zor rakipleri vardi. ama bu sene joveticle yeni sozlesme imzalamadilar, vitollo da cebinden "35 milyon euro" odeyerek, a.madride transfer oldu. bunun karsiliginda sevilla, serie a dan luis murieli transfer etti. nolitoyu da takima geri getirdi. ben en azindan 1 sene daha sevilla kiralar diye umuyordum, ama olmadi.

atletico madriddeki rakipleri: griezman, gameiro, torres, angel correa, ve muhtemelen ocaktan itibaren diego costa.

bu futbolcularla belliki 21-24 yas araliginda mucadele etmekte zorlandi. belki villerealde bir sene daha kalsa bugun bambaska bir vietto kariyerinden bahsediyor olacaktik. kadere bak.

1 eylul transfer donemine kadar a.madridden ayrilmadi ya da ayrilamadi. bugunlerde ise sadece bizim medyanin degil, ingiliz ve ispanyol medyasinin da iddialarina gore ismi fenerbahce ile aniliyor.

bahsedilene gore, madrid ekibi kiralik vermekten yana degil, olursa bonservisiyle alin diye de israr ediyormus. malum, gunumuz futbol otoriteleri "atletico madrid hep iyi forvet oyuncularina sahiptir" adli kliseyi kabullenmis durumda. geriye donup baktigimizda, griezman, diego costa, falcao, sergio aguero, diego forlan, fernando torresin bu kliseyi hakli cikardigini gorebiliriz zaten. bu klise yorum altindan baktigimda, hem arjantinli hem de la ligada goreceli olarak basarili olmus bir oyuncudan madridin vazgecmesi, dortmundun emre mordan vazgecmesini andiriyor.

normal sartlarda mukemmel bir oyuncu. la ligadaki her hangi bir takima gozum kapali transfer ederim. ama turkiyedeki durumu goz onune aldigimda, cift forvet oynamayacak hic bir takima almam. muhtemelen bizim ligimizde bir sag acik pozisyonuna evrilebilir, ki bu kendisi icin daha hayirli olur sanki.

super ligdeki forvetlerin durumuna baktigimizda, genellikle insan azmani ya da en azindan fizikli sayilacak forvetler basarili olmus. gol kralliklari degil basariya bakis acim, takima fayda olarak. misal: mamadou niang gol krali olamadi, ama takima katkisi inanilmaz derecede yuksekti.

yani eger soldado veya fernandonun yanina koyup oynatmayacaksa fenerbahce, adami surundurecek, yazik edecek. e bunlarin yanina koyup oynatacaksa, guliano transferi tam bir fiyasko. ersun yanaldan beri sahaya 1 hucum oyuncusuyla cikan takim, bir anda 3-4 hucumcuyla sahaya cikmayacak, hele ki mr. filozof ile.

yine de statta izlemek isterim kendisini.

ayrica; sac sac paralari hasortmanli, bi daha mi geleceksin zaten.
  • uzaktan şutları çok etkili, golü koklayan bir forvet oyuncusu. ileride adını sıkça duyacağımıza eminim.
  • tapusu atletico madrid'de bulunan 1993 (24) arjantin doğumlu ex-wonderkid forvet.

bu sene premier lig'in çiçeği burnunda takımı fulham fc'ye kiralandı.

racing club altyapısından çıkıp, kariyerinin son iyi sezonunu (2014/2015 - 5.5m €) geçirdiği villarreal'de parladı.

50.000 nüfuslu villarreal'de bir sezon geçirdikten sonra, büyük şehirin büyük takımı atletico madrid'e (2015/16 - 20m €) göçtü.

sonrasındaki 3 yıl (16 - 17 -18) sırasıyla atletico madrid, kiralandığı sevilla fc ve valencia cf'de son derece başarısız oldu.

artık kendisinden kimse (büyük takımlar seviyesi için) 'küçükken vaad ettiği oyuncu' olması beklenmiyor.

premier lige çıkan fulham fc'ye kiralanması kendisi için büyük şans. çünkü mevkisinde bir tek aleksandar mitrovic bulunuyor.burada da yapamassa zaten, daha da zorlamanın alemi yok demektir.

https://www.karikaturu.com/…m-gafa-yok-demek-ki.jpg

---------- bonus 1 ----------

ligin yeni takımı fulham fc 'nin 2018/19 yaz sezonu transferleri için bakınız da bakınız:

gk (bkz: sergio rico gonzalez/@ceyar i kim vurdu) kira
    gk (bkz: fabricio agosto ramirez/@ceyar i kim vurdu) 6m €

dc (bkz: alfie mawson/@ceyar i kim vurdu) 16.8m €
    dc (bkz: maxime le marchand/@ceyar i kim vurdu) 4m €
    dc (bkz: calum chambers/@ceyar i kim vurdu) (k)
    dl (bkz: joe bryan/@ceyar i kim vurdu) 6.7m €
    dr (bkz: timothy fosu-mensah/@ceyar i kim vurdu) (k)

dmc (bkz: andre franck zambo anguissa/@ceyar i kim vurdu) 24.8m €
    mc (bkz: jean michaël seri/@ceyar i kim vurdu) 30m €
    amlr (bkz: andré schürrle/@ceyar i kim vurdu) (k) 0.4m €

st (bkz: aleksandar mitrovic/@ceyar i kim vurdu) 20.2m €
    fc (bkz: luciano vietto/@ceyar i kim vurdu) (k)

---------- bonus 2 ----------

takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: fulham/@ceyar i kim vurdu)

---------- bonus 2 ----------
  • villarreal club de futbol'un atletico madrid'e 20 milyona çok iyi gömdüğü forvet. burada elemanı bir yalamadıkları kalmış ama kendisi atletico gibi bir takımda 2 senede 40 tane lig maçına çıkıp 7 tane gol atabildi. adam başarısız olunca da başarısız oldu demekten korkmamak lazım, 2 senedir başlığa uğrayan olmamış. muhtemelen bu sene de kendisine sabredilir, yine olmazsa orta boyutta bir ispanyol kulübüne sepetlenir. her zaman football manager'ın dediği olmuyor işte.
  • villarreal adına transfer bu sezonun transferi, sanki yıllardır villarreal'de oynuyor gibi. böyle bir özgüven görmedim ben, attığı gollere bakıyorum gerçekten kolay goller değil. kendisine nasıl güveniyorsa artık bazen müsait pozisyondaki arkadaşına pas vermeyip, adam eksilttikten sonra mükemmel vuruşlar yapıp golü atabiliyor. bu sezon böyle attığı gollere çok denk geldim. atletico madrid'e attığı golde ileride tek 3 defans oyuncusunun arasından golü attı mesela. gerçekten şu fm'ye hayret ediyorum, ben bu adamı alıp 1 sezon sonra ilk 11'e alırdım, acayip işler yapardı. fm'nin yine dediği doğru çıktı..
hesabın var mı? giriş yap