şükela:  tümü | bugün
 • yapabildiğimi keşfettiğimden beri rüyamda süper olaylar yaşamam ama sabahları aşırı derecede yorgun kalkmama sebep olan rüya kontrolü
 • kore yapimi bir netflix original filmi.

  konu:

  cocugu kacirilan babanin cocugunu bulmak adina lucid dream ile arastirmaya calismasi.

  kotu degil ama iyi de degil, vakit gecirmek icin izlenebilir bir film. konusu guzel fakat oyunculardaki yapaylik sebebiyle bazen atmosferin icine giremeyebiliyorsunuz.
 • son yıllarda atağa kalkan güney kore sinemasının güzel örneklerinden bir filmdir.

  bütün netflix filmleri gibi ilginç bir konuyu sıkıcı biçimde işlerken sabredince sonradan açılıyor ve sürpriz final yapıyor. rüya sahnelerinden birinde ise inception'a selam çakmışlar.
 • --- spoiler ---

  finalde saate bakıp bitse efsane olurmuş. inception kafası.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  rüya konusunu sevenlerin kaçırmaması gereken bir film. bilinçaltındaki kayıp parçaları bularak kaçırılan oğlunun peşinde ipucu arayan bir babanın hikayesi. konusu fena değil. oyunculuklar falan da iyi.
  --- spoiler ---

  https://www.netflix.com/tr/title/80158750
 • rüyadayken rüyada olduğunu bilme durumu.

  varlığı ilk kez frederik van eeden tarafından dillendirilmiştir. eğer lucid dream'de olduğunuzdan şüpheleniyorsanız kitap okumaya karar verin. kitabı rüyada var eden de okuyan da beyindir ancak beyin aynı anda ikisini yapamaz. yani hem kitabın varlığını hayal edip/yazıp hem de aynı anda okuyamaz.
 • muazzam bir roberto cacciapaglia şarkısıdır. şu anda yeniden dinlemeye başladım tüylerim diken diken oldu resmen.
 • 2017 güney kore yapımı sıkı bir netflix yapımı. filmde acar bir gazetecinin (ko soo) çocuğu kaçırılıyor. gazeteci de çocuğunu bulmak için makine gibi bir şeye kendini bağlıyor. film de biraz inception teması var. komple benzemiyor orası ayrı bir konu. filmde genel olarak gizem teması mevcut, kim kaçırdı? neden kaçırdı? diye soruları kendinize soruyorsunuz filmi izlerken. hal böyle olunca filmin izlenme kalitesi artıyor diyebilirim sizlere. sonuç olarak beğendim mi aynen öyle tavsiye eder iyi seyirler dilerim sizlere
 • netflix'de karşıma çıkan, oldukça ilginç bir senaryoya sahip 2017 yapımı güney kore filmi. çarpıcı.

  seul'de muhabirlik yapan bir adamın 3 yaşlarındaki çocuğu lunapark'ta kaçırılır ve bulunamaz. oğlunu aramaktan asla vazgeçmeyen baba aradan geçen üç yıldan sonra, son çare olarak lucid dreaming ile ilgili çalışmalar yapan bir doktora ulaşır ve oğlunu kaçıranları bu yolla takibe başlar. bir süre sonra, başkalarının rüyalarına onların beyin dalgalarını gizlice kullanarak sızan, bir çeşit 'ortak rüya' olayını bir hacker gibi gerçekleştiren genç birisi ile tanışır ve işler iyice çetrefilleşir. tempo hep yüksek, tek bir yerde falso var: otopark sahnesi, izleyenler/izleyecek olanlar anlar zaten. bunun ötesinde kullanılan efektler muhteşem ve az buçuk inception'ı andırıyor. olay bir yerde ters köşe ve özellikle duygusala da bağlayıp, 'hadi ya...' dedirtiyor insana. öneririm.