şükela:  tümü | bugün
 • marianne faithfull'un charles manson'in sag kolu robert beausoleil ile karsilikli rol kestigi kenneth anger filmi. seytan ve seytancilik hakkinda muhim bir metindir.
 • venom'un 2006 da çıkarttığı metal black albümünde bir parça.

  a sense of doom the warning
  this is our christ returning
  the tide of fear arising
  we light the candles to sing

  lucifer rising – rising
  lucifer rising – look into the light
  lucifer rising – rising
  lucifer rising

  a sense of tread the danger
  we welcome the dark stranger
  to bring infernal glory
  rewrite biblical stories

  a hopelessness foreboding
  forgotten tales corroding
  the laughter turns to crying
  while nazarene lies dying
 • sin, devil worship & rock'n'roll alt başlığıyla plexus yayıncılıktan çıkan, ikinci baskısı 21 şubat 2006'da yayımlanan gavin baddeley kitabı.
 • kenneth anger'ın en sevdiğim ve defalarca izlediğim, ezoterik göndermelerin ve sembolizmin baş döndürdüğü güzel filmi. kendisi de thelemit olan kenneth'in telemic metinleri de kullandığı bir filmdir. zaten filmde aleister crowley de gözükür. filmde ufak bir rol alan jimmy page de. o sıralarda thelemit tayfa ile sıkı fıkı olan mick jagger'ın da lucifer'ı oynaması düşünülmüş ama nasip olmamıştır. yine de filmin ilk çekimlerinde rolling stones'un gözüktüğü sahneler bulunur.

  filmin müziklerini yapan bobby beausoleil kenneth'in verdiği parayı az bulmuş, fazlasını istemiş, kenneth de vermeyince kenneth'in evinden filmin kopyalarını kenneth'i gasp ederek çalmıştır. bu sırada bobby'nin kafası da aldığı uyuşturuculardan dolayı leyladır. mansonların yanına gider ve filmi de manson'a verir. manson filmi bir yere gömer. o gece veya izleyen gecelerde charles manson ve bobby beausoleil uyuşturucu (meskalin) yüzünden uyuşturucu satıcısını hunharca öldürerek (kulağını burnunu keserek) cinayet işlemişler ve sonrasında da yakalanmışlardır... tabi bu sırada kenneth'in film de arada kaynar, elden gider. manson kenneth'e filmi sakladığı yeri söylemez veya unuttuğunu söyler. kenneth filminin üzerine bir bardak soğuk su içer.

  kenneth bu filmi tekrar, bu sefer daha geniş olanaklarla bir iki yıl sonra yeniden çekmeye karar verir. bu sefer mısır'a giderler, başrolde marianne faithfulloynar. hapishanede olan beausoleil ise hapishane arkadaşları ile birlikte bu sefer filme mükemmel bir soundtrack yapar(kesinlikle tavsiye ediyorum-psychedelic-progresif deneysel bir albüm). ilk çekimlerde beausoleil oynamıştır, ikinci yeniden çekilen halinde tabi ki yoktur.

  filmin ilk çekimlerinin kurgudan artan artık kısımlarından kenneth anger "invocation of my demon brother" adı altında yeniden kurgulayarak ve araya başka görüntüler ekleyerek yeni bir film yapar...

  film, google video'dan izlenebiliyor.
 • (bkz: #27999421)