şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: harry potter)

  eskiden lord voldemort destekcisi olan, sonradan cayan safkan ve aileden zengin buyucu, draco malfoy'un biricik babasi, severus snape'in kankasi, slytherin mezunu. muhlis hunhar, bir o kadar da hain olan bu zat-i muhterem her olanakta yarimkan buyuculere olan nefretini, paralel proseste de harry potter'a olan nefretini geli$iguzel sallamakta, devamli dr. evil misali planlar yapnaktadir. hogwarts'in yakit ve ogretmen dahil her sikintisinda kalkip sorumlu bir okul aile birligi ba$kani edasi ile profesor albus dumbledore'a "asarim, keserim" yapmaktadir.

  daha bir cok ozelligi vardir, buraya yazilir, ama chris colombus tarafindan cekilen harry potter serisinde pek sevdigim jason isaacs tarafindan canlandirilacaktir, ki bu ozelligi ile benim icin bir anda ayri bir yere yerle$mi$tir. helal olsun voldemort pa$a'ya, ne kadar thespian adam varsa (alan rickman/severus snape, jason isaacs/lucius malfoy) hepsine kancayi takmi$. sör lavrıns oliviye ya$asa idi, o da voldemort ekibinde olurdu...
 • siyahlar giyip karizma yapmasına ve benden büyük yok edasına rağmen çok da usta bir büyücü sayılmaz. sırlar odasının filmindeki hoş bir ayrıntı da buna ilişkindir; lucius malfoy ne görünmezlik pelerininin içini görebilir* ne de görünmezlik pelerini giymiş tiplere doğru şüpheli bir biçimde uzanır.*
  yine de onu iş üstünde görmek isteriz o zaman kararımızı veririz.
 • zengindir, para babasidir, fakat bu paralari nereden araklamistir sorunsal olarak kalmaktadir. malikanesinde karisi narcissa, oglu draco ve de ev cinleriyle mutlu bir hayat surmekte, voldemortun yukselisini beklemektedir.
 • sırf "bulanık" dediği yarımkanlardan değil, kendisi kadar nüfuzlu olmayan büyücü ailelerinden de tiksinen, mesela weasleyleri ayak takımı diye tabir eden adamdır bu. ayrıca arthur weasley'le de hiç hoşlaşmazlar, bir kez birbirlerine girdikleri de görülmüştür diagon alleyde. ayrıca hagridi de fena halde aşağılayan, sürekli gözden düşmesi için uğraşan birisidir ki oğlu bu konuda onun enbüyük yardımcısıdır.
  romanda sarışın, zayıf, soğukkanlı ama kaypak bir ingiliz portresi çizerken, filmde karizması tavana vurmuş, pek çok hayranı olmuştur.
 • sirius black'in kuzeniyle evlidir.
 • kendisinin wiltshireda bir malikanesi vardır ve bu zatı al siriusun animagus olduğunu bilmekte ve kendisini kolayca tanıyabilmektedir.....ayrıca hergün bakanlıktadır.fudge la kanka olmuşlardır....
 • bu akraba evliliği mahsulü puşt skten bir büyücüdür, bu olay da bu ve bir düzine yalakasının department of mysteries'de harry ve beş adamından hayatlarının sopasını yiyip bir de bok varmış gibi auror'lara piyastos olmalarıyla bir kez daha kanıtlanmıştır. pureblood my ass.
 • forbes'a göre en zengin 15inci kurgu karakter. hatta profilini de çıkarmışlar, tonks ile bile konuşmuşlar. valla eşşek gibi zengin olduğundan cümle alemin haberi vardı da, bu kadarını beklemiyordum lucius, beklediğimden daha çok mafya işine karışmışsın galiba. profiline buyrun şurdan ulaşabilirsiniz:
  http://www.forbes.com/…ict15_1201malfoyprofile.html
 • çok ama çok sevdiğim manyak ve pure-blood harry potter karakteri. neyse sonunda yırttı en azından azkaban'dan. üzülürdüm yine ruh emicilerin eline düşse, snape öldü bari o yaşasın. karizmasını team rocket sesiyle okunan sözler ya da didiştiği hipogrifler bile bozamaz gözümde. yıkılmadın ayaktasın lucius!
 • sırlar odası filminin sonunda harry'e neredeyse avada kedavra çekecekken dobby tarafından hırpalanmış, karizmatik büyücü.