şükela:  tümü | bugün
 • sakin bir insan.
 • en önemli eserlerinden biri dietro l'incanto'dur. le onde ve odessa ise ayrı bir güzeldir. parmaklarında bir hırs, bir ihtiras, bir gözyaşı, bir asillik, bir aşk kısaca özünde hayatın ta kendisi vardır. o parmaklar mucizelidir. hayatında hiç piyano dinlememiş insana bile dinletir müziğini. böyledir ludovico einaudi. gariptir. aşk gibi...

  http://www.ludovicoeinaudi.com/
 • le prix du desir sinema filminin müziklerini yapandır.
 • oltremare adli eseri bir filmde aklimizi alacak anlar icerisinde this is england'a ses olmustur.
  filmde yer alan diger eserleri icin; fuori dal mondo, dietro casa, ritornare
 • günboyu zehirlenen zihnimi
  piyanosunun sakin tıngırtılarına
  emanet ettiğim müzisyen.
 • hani insanın turistken 5 duyusu birden on kaplan gücünde çalışır ya... gözleriniz fıldır fıldır ilginç bir manzara arar, hayatınızda 5 kuruş vermeyeceğiniz şarapları tatmak için dünyanın parasını bayılırsınız... en basit küçücük bir şehri bile ilgi çekici hâle getirebilir turist bünyesi. işte bu adam da benim turist kulağıma aynen bu şekilde çalınmıştı. berlin'de bir kitapçıda gezinirken kendisinin müziğini duyar duymaz takıldım kaldım. en sonunda dayanamayıp görevli bayana bunun kim olduğunu sordum kırık dökük almancamla -aslında hiç de kırık dökük değil ama böyle söyleyince daha melankolik bir atmosfer oluyor. kendisi de cd kutusunu çıkarıp üzerine yapıştırdığı bir post-it'e aynen şöyle yazdı: "ludovico einaudi - i giorni. istanbul'a dönüşte edindiğim o ilk cd ve daha sonrasında aşağıdaki diskografinin tamamı ile einaudi, yann tiersen'dan sonra başıma gelen en güzel sürpriz olmayı başarmıştır. kendisiyle tanışıklığımı -çok matah bir hikâyesi varmış gibi- ballandıra ballandıra anlatmam da ondandır.

  le onde (1996)
  stanze (1997)
  eden roc (1999)
  i giorni (2002)
  echoes: the einaudi collection (2004)
  una mattina (2004)
  diario mali (2006)
  divenire (2007)
 • klasik müzik tonları ile deneysel müzik arasında gidip gelen muhteşem müzik adamı. hiç kuşku yok ki modern çağın en büyük bestecilerinden biri. hatta çağının çok ötesinde olduğunu söylemek dahi mümkün.

  herhangi bir albümü ile insana en iyi sakinleştiriciden daha fazla etki ediyor. kanaatimce, hangisi olursa olsun fark etmez ama asgari 1-2 albümü, "ben müzikseverim" diyen herkesin elinde/evinde bir şekilde olmalıdır.

  gezivita

  (bkz: roberto cacciapaglia)
  (bkz: #14310778)
 • piyanosu su gibi akar gider. inanılmaz bir akıcılık ve harika melodiler. ailecek hastasıyız.
 • passaggio isimli eseri ile bulunduğunuz ortamda küçük çapta müzik ziyafeti çektiren sanatçı.
hesabın var mı? giriş yap