şükela:  tümü | bugün soru sor
 • almanyanin en iyi üniversitelerinden olan,yaklasik 44 bin ögrencisi 18 fakultesi, 700 prof 12000 bin egitmen ve calisani olan 1472 yilinda ingolstadt a kurulup, 16yy da münihe tasinan üniversite.
 • mezunlarının nerden mezunsun sorusuna kısaca "lmu" şeklinde cevap verdikleri, sosyal bilimlerde dünyanın en köklü üniversitelerinden birisidir. hukuk fakültesi; tarihi binası, kasvetli yapısı ve yıllanmış hocalarıyla ankara üniversitesi hukuk fakültesi'ni andırır.
 • http://www.uni-muenchen.de/

  munih universitesi diye de gecer bazi yerlerde. egitim duzeyi yuksek tarihi bir okuldur.
 • http://www.arwu.org/rank2008/en2008.htm'a göre almanyanın en iyi, avrupanın ise 13. üniversitesi. sıralarında okuma şerefine eriştigim elit üniversite.
 • istanbul bilgi üniversitesinin iktisadi ve idari bilimler fakültesi için erasmusta anlaşmalı olduğu okuldur.
 • hem tarihi, hem oldukça estetik bir ana kampüsü olan üniversite. münih'in kalbinin attığı yerde konumlanmıştır. tum'a göre çok daha hoşgörülü bir sınav sistemine sahiptir(en azından benim okuduğum bölümde).
 • 1943 yilinda hitlere karsi olan bi grup ogrenci, gazete dagitmasi sebebiyle üniversitenin giris kapisinin onunde yakalanarak giyotinle idam edilmis ve anisina giris kapisinin zeminindeki fayansin uzerine dagilmis gazeteler yapilmis olan, karanlik bastiginda icinde bulunan heykellerin, devasa kapilarin, yuksek tavanlarinin urkutucu bir hal aldigi almanya'nin en iyi universitelerinden biri.

  edit: giyotin
 • 09/10 kis sömestri itibariyle 45,539 kayitli ögrencisi olan(%15 yabanci) almanya'nin ögrenci sayisi bakimindan en büyük ikinci üniversitesidir. burada egitim aldigim 1.5 yil icersinde ögrencilerine yaklasimiyla takdirimi kazanmistir.
 • sosyoloji bölümünde alınabilecek yegane ingilizce dersin economic sociology olduğunu, bu dersin tüm okuma materyalinin de wikipedia çıktıları olduğunu görüp, nasıl avrupa'nın en iyi üniversitelerinden biri olduğunu anlamadığım üniversite. ayrıca erasmus'la filan gidiyorsanız, almanca bilmenizde fayda var, yoksa almanız gereken kredileri tamamlamanız çok çok zor. diğer pek çok alman üniversitesinde kredili ve ücretsiz olan almanca ve spor dersleri bu üniversitede kredisiz ve paralı. bunun dışında hem idari personeli hem de akademik personeli çok ukala. siz almanca bilmediğinizi söylediğiniz halde, sizin yanınızda sizinle ilgili bir konuda almanca konuşurlar ya da size yolladıkları e-mail'leri almanca yazarlar. kaldığım erasmus dönemi boyunca iyi taraflarının bayerische staatsbibliothek ve tarih bölümü kütüphanesinden faydalanmak ve ders aralarında englischer garten'da bisiklete binmekle sınırlı olduğunu gördüğüm üniversite.
 • temmuz ortasında millet kızgın kumlardan serin sulara koştururken sizi kütüphaneye hapsedip ciğercinin kedisi haline getiren okuldur. gerçi sadece bu değil almanya'daki bütün üniversiteler aynı şeyi yapmaktadır, hiç yaz tatili şansı sunmayarak öğrencilerini psikolojik bir sınava tabi tutanlar dahi vardır. ağustos'un ortasına kadar gün saydıran okuldur.