şükela:  tümü | bugün
  • kaybettikleri maçı 13 sayı, 10 asist 10 ribaundla tamamlayan oyuncu. lebron ve magic'den sonra playofflarda triple double yapan en genç oyuncu oldu. sakatlığı kötü değildir umarım. diğer maçları kaçırırsa clippers rahat geçer.

maça bakarsak clippers dersine iyi çalışmış. lukayı durdular. 2. maçta gördüğümüz gibi karşısına morris'i verdiler. morris fizikli olduğu için ezilmedi. ayrıca doncic diğer maçlarda pota altında rahat sayılar buluyordu. zubac doncic her potaya gittiğinde potayı kararttı. doncic içeri girdiğinde topu dışarı çıkartmak zorunda kaldı. yine ilk yarı savunmada doncic'in tuttuğu adam üzerinden arkası dönük oyun oynadı clippers. dersine iyi çalışmışlar.

sayı atamayınca piskolojik olarak biraz yıprandı. çok serbest atış kaçırdı. yüzünden belli oluyordu. ilk yarının sonunda kazandığı 3 serbest artıştan sadece birini soktu. hareketlerden çok belliydi memnun olmadığı. sakatlandığında kenara geldiğinde agladı.

yine de adamın ölü hali bile triple double yaptı. şut isabetini geliştirirse, fizik kondisyonuna bakarsa tam bir elmas olur.
  • yav bu sitede cok salak gordum de bu baslik altindaki kadar gormedim. bir kere adam avrupa menseili amk.. yani basketbol denilince savunmanin en iyi uygulandigi tek yer aq. bu adamlar luka’yi falan yorumluyor bide. hayir normal sezonda dese anlarim, adam playofflarda 42 atiyor aq.. sorsan savunma yapmiyorlar bu adama ama:dd. cok lebron adayi geldi ama doncic gibisi gelmedi. buyuk baller.
  • sakatlanmasında maalesef rolüm olan süperstar.

dün damien lillard'a, bugün de donçiç'e ''x üçlük atar'' bahsi oynadım.

damien elinden sakatlandı, donçiç ise bileğini burktu ve clippers maçının son çeyreğinde oynamadı.

bir insanda bu kadar mı şans olur amına koyim?
  • 2.01 boyuyla dikkat çeken avrupalı oyun kurucu.
    2018 yılında nba'e 1. turda 3. sıradan seçildi.
    oyun kurucu, kısa forvet pozisyonlarında oynuyor görünse de şu an kendini geliştirdiği haliyle 1,2,3 hatta 4 numaralı pozisyonda (sırtı dönük) oynayabildiği göze çarpmakta. çoğu güçlü abd'li oyun kurucuyu ezebilmekte. kendini bu şekilde geliştirmeye devam ederse bir kaç oyuncu takviyesiyle nba şampiyonluk yüzüğüne en geç 3 sene içerisinde sahip olur diye düşünüyorum.
  • bugün maçın ilk yarısını 15-9-7 ile tamamladı.. ilk yarıyı clippers 66-58 önde bitirdi.
  • ne istiyosun bilader toplanıp allah mı diyelim, ne yapmaya çalışmaktasın, nereye varmaya çalışmaktasın...

full time editi: allah'ım şaka yapıyorum en büyük yüce olan sensin ama bir günlük peygamberlik haketti bu çocuk..
  • an itibariyle clippers'ın içinden geçmekte. üçüncü çeyrekte triple double yaparak 20 sayı gerideki takımını öne geçirdi.

(bkz: luka magic)

maç sonu editi: 17 ribaund, 13 asist, 43 sayı + galibiyeti getiren buzzer beater üçlük.

vay amk...

dayanamadım, işte buzzer beater üçlüğü:

https://youtu.be/pvplmtjd-0u
  • efsanevi bi şey izliyoruz, al lan şu maçı.

edit: kötü bi maç sonu oynadı, 21 sayıdan geri dönüp 11 sayı öne geçtiler ama maç uzatmaya gitti.

uzatmayı aldı, inanılmaz bi şey izledik.
  • 5 dakika bakıp yatarım dediğim maça beni kitledi. inanılmaz oynuyor ama bu maçı kazanmaya yetmeyecek muhtemelen.