• her açıklamada yaşının belirtilmesinin gerektiğini düşünüyorum. çünkü bazı şahıslar luka doncic i 30 unda gibi eleştiriyor...
    edit: 19
  • all star oylarında son durum açıklandı
    nba tarihinde en fazla oy alan çaylak oldu diyebiliriz . zaten en fazla oydan 1 milyon geride , avrupalı olmasına rağmen bu kadar oy almasının bir sebebi ise oy sistemi ile alakalı . çok daha kolay ve ulaşılır eskisine göre , geçen sene giannis 2.5 milyon almıstı bir avrupalı için en fazla oy buydu , bu sene giannis simdiden bunu kırdı .

işin ilginç yanı bu kadar fazla oy aldığı halde medya ve oyunculardan arkasındakiler kadar oy almayınca all star dışı kalabilir. şuan 2. batı frountcourt u için fakat 4. olduğu an all star dışında kalacak çünkü fan oyları sadece ilk 5 için ( bu durumda ilk 3 ) geçerli , o da yüzde 50 zaten .

wade muhtemelen olacak , hem doğuda hemde arkasındaki kemba ile çok fark var. rose ise olacağını sanmıyorum. illa biri olmalıysa zaten wade olmalı , hem performansa dayalı bakınca en çok hakeden o (önündeki rakipler bakımından diyorum) ve aynı zamanda son senesi muhabbeti var. diğer ikisinine bu kadar hypelanılması biraz saçma oluyor.

not: 10 gün kaldı oylamanın sonlanmasına ve şuradan ayrıntılara bakabilirsiniz.
  • dallas eğer konferansta 14.lükte kalırsa all-star olamaz ne yazık ki. çünkü ilk 5'e giremezse medya ve koçların belirlediği yedekler all-star olacak ve bu kümede yüksek olasılıkla westbrook, george, derozan, aldridge, murray, jokic, thompson, green, paul, tobias harris, towns, rose, fox (duruma bağlı olarak adams ve capela) gibi isimler olacak. hepsinin takım sıralaması daha iyi olduğu için doncic all-star dışı kalabilir. ama all-star olmayı inanılmaz derecede hak ediyor. nba'de uzun zamandır bu kadar zekaya dayalı oynayan bir oyuncu göremedik maalesef. james, irving, harden, curry, durant tabii ki çok özel oyuncular ama doncic gibi tüm oyunları oyun içi zekasına kurulu oyuncular değiller, hepsinin birincil silahı başka. ama doncic her şeyi zekası sayesinde yapıyor. zeka dolu bir oyuncunun all-star olmasını cidden çok isterim.

tanım: dallas mavericks'in all-star kıyılarında gezinen wonderkid'i.
  • euroleague'de nefret ettiğim ama dallasda nowitzkiden bile başarılı olmasını istedigim ilk senesinde all star olacak 3-4 seneye mvp adayı olacak sahis
  • lebron james gibi bir efsanenin çaylak sezonunda all-star olamadığı düşünüldüğünde tarihin gelmiş geçmiş en mücadeleci ve güçlü batı konferansında play-off sınırının altındaki takım derecesi ile all-star olacağı beklenmemesi gereken genç oyuncu.

tabii ki de sakatlık falan yaşamazsa +10 defa all-star ünvanı ve yılın çaylağı vb. ödüller alacak ama curry, harden, durant, james ve davis'in ilk 5 olacağı tahmin edilen batı'da george, westbrook, derozan, jokic, klay, kat,tobias harris ve bu seviyede en az 3-4 tane daha kendisinden daha iyi durumdaki takımların yıldızlarını çaylak haliyle alt etmesi "nba teamüllerine" aykırı. lebron diyorum. doncic kesin roy alacak ama bu yıl 14. takımı ile batı da çaylak sezonunda all-star olmasını beklemiyorum.
  • en iyi çaylak olması muhtemel temiz yüzlü kardeşimiz
  • umarım sakatlık bu çocuğu harcamaz. taş gibi oynayacak bu çocuk, eminem misali nba'e avrupadan gelip kafaları allak bullak edicek. draymond green'nin söylediği gibi:'he gonna be a problem, he already a problem.'
  • cuma ve cumartesi gecelerini sırf doncic'in maçlarını izleyebilmek için iple çekiyorum.
    wolves karşısında 29-8-12 oynadı. son 15 sayıya direkt katkısı var (sayı ve asist olarak). 1-8 üçlük atıyor iken son 20 saniyede ve 1 sayı ile mağlup durumdayken bam diye yolladı üçlüğü, aslanım benim.
  • sezon başından beridir clutch time’da hatasız oynayan 19 yaşındaki rookie. killer instinct denen şey bu çocukta var. doğuştan gelen bir özellik, sonradan kazanılmıyor. çok özel bir oyuncu olacak nba için.
  • (bkz: araya bi top atar maç alır)

aldı da.
hesabın var mı? giriş yap