şükela:  tümü | bugün
526 entry daha
  • çok büyük bir futbolcu,çok büyük bir karakter olduğunu hırvatistan milli takımının herhangi bir maçını izleyince ortalama bir futbol seyircisinin anlaması çok zor olmayan orta sahadır.

    yukarıda birkaç arkadaş yazmış,bende kendimce tamamlayayım. modrici büyük futbolcu,büyük karakter ve hırvat milli takımının büyük kaptanı yapan bence mental gücüdür. danimarka maçında 115. dakikasında kendi yoktan var ettiği pozisyonla kazanılmış penaltıyı kaleciye nişanladığında hepimiz üzülmüştük onunla beraber. ama maç uzatmalara ve sonra penaltılara gittiğinde modric (sanırım 3.) penaltıyı atmak için topun başına geliyor dendiğinde bu futbolcunun farkını anladım. çünkü maçı uzatmanın son 5 dakikasına girilirken kazanabilme fırsatı ayağına geldiği halde penaltıyı kaçırarak maçı uzatan modric daha 10 dakika önce penaltı kaçırmışken ve kalede efsane (bkz: peter schmeichel)'ın oğlu (bkz: kasper schmeichel) önceki penaltıyı kurtardığı için çeşitli şovlar yaparken gelip o penaltıyı gol yapmak gerçekten büyük bir konsantrasyon ve cesaret ister. işte modrici modric yapan belki de budur.

    oynadığı bölgede fiziken yetersiz olmasına rağmen asla pes etmeyerek ayakta kalıp herkese meydan okumaktan kaçınmaması onu farklı kılan etken bence. dün gece ki ingiltere maçında 120 dakikanın sonlarında kimsenin koşacak hali yokken nefesinin son kırıntılarını kullanarak hücum presine gitmesi belki de bu sıska genci dünya kupası finaline çıkan takımın kaptanı yapan şey.

    ne olursa olsun çok büyük futbolcu,çok büyük karakter ve çok büyük yürek luka modric. jenerasyonunda rakibi olduğu arda turan ile karşılaştırıp keyif kaçırmak istemem ama cidden bundan 10 yıl önce dünya futbolu acaba arda mı modric mi daha yetenekli,daha iyi bir geleceğe sahip olacak diye tartışıyordu.
105 entry daha