şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ballon d'or)
 • modric'le messi'yi kıyaslama kafasına ulaşmak için tiner yetmeyebilir. hele de dünya kupasını almakla messi'den iyi futbolcu olunabiliyorsa alman milli takımı komple messi' den iyi demektir. futboldan mı çakmıyorsunuz yoksa troll'lüyor musunuz bilmirem. inşallah ikincisidir.

  edit: gözlerime inanamıyorum troll değil basbaya gerçekmiş :( savunma da maradona... maradona messi'yle kıyaslanabilecek büyüklükte futbolcu, kıyas averaja kalınca tabii ki dünya kupası faktörü devreye girecek. ama iş modric'le messi'ye gelince dünya kupası'nı öne sürmek, dünya kupası kazanan alman milli takımının kalecisini messi'yle kıyaslamakla aynı absürlükte bi eylem. mantık 101 shzgdhshd.
 • vasat bir orta saha oyuncusu ile dünyanın en iyi oyuncusunu karşılaştırmak neyin kafası acaba.
 • real madrid'in 10 numarası ile barcelona'nın 10 numarasının karşılaştırılması. real madrid'in 10 numarası daha çalışkan bir takım oyuncusu ve oyunun iki yönünü oynayabilen bir oyuncu görüntüsü verirken, barcelona'nın 10 numarası daha hücumcu olup dar alanda harikalar yaratabilen bir top tekniğine sahip. messi evet dünyanın en yetenekli futbolcularından biri ancak futbol sonuçta bir takım oyunu, takımınız sizi rezil de eder vezir de. ayrıca şunu da düşünmek gerek; bugun barcelona'da messi'nin yerine mertens oynasa barcelona la liga'da şampiyon olur mu olamaz mı? bence olur.
  bu açıdan baktığım zaman günümüz itibariyle modric ve messi takımları için vazgeçilmez oyuncular değildir.
 • modric saygı duyduğum, işini bilen, zamanının pozisyonunda en önde gelen isimlerinden biridir... ama messi, messi'dir yani. bırakın modric'i, kimseyle kıyaslanamaz.
 • ''bugun barcelona'da messi'nin yerine mertens oynasa barcelona la liga'da şampiyon olur mu olamaz mı? bence olur.''

  iç ses: nah olur.

  messi kaç tane maçı çevirdi, kazandırdı geçtiğimiz sezon. namağlup şampiyon olabilecekken oynamadığı tek maçta levante'ye 5-4 yenildi barça. dur adam oynamasın, bu hafta dinlensin denildiğinde takım geri düşüyor, messi girip maç çeviriyordu.

  messi tabii ki daha iyi. tartışılması bile saçma. ama takım kur deseler ilk alacağım oyuncu messi ise, ikincisi modric olurdu.

  bunun yanında iki lm10 da hem kulüplerinin hem de milli takımlarının en önemli oyuncularıdır.
 • saçma bir kıyaslama. modric'i xavi ile kıyaslamak gerekir. pozisyonları ve yaptıkları iş birebir aynı.

  messi forvet, modric merkez orta saha oyuncusu. illa kıyaslama ise (bkz: buffon vs messi) bunu kıyaslayın.
 • türk insanının ne kadar futbol cahili tipler olduğunu milyonuncu defa anlamamız için ortaya sunulan ibretlik karşılaştırma.