şükela:  tümü | bugün
  • mecbur kalmadıkça tercih edilmemesi gereken şehirlerarası dolmuş.

15.45'teki sefer 16'ya kayabilir.

yol üzerinden yolcu alınabilir.

yolcular her an "şu köyün şurasında ineceem", "şu gamyonların yanında indir" diyerek otobüsü 5 saatlik yolculukta onlarca kez durdurabilir.

şoför ve muavin "25 dakikalık iftar molası" diyerek dandik bir yol kenarı tesisine girip 45 dakika sonra geri gelebilirler. yolcular şikayetçi olunca özür dilemek şöyle dursun "oruç tutana da saygı duyun biraz" şeklinde pişkince cevap vermekten kaçınmaz. yolcuların da niyetli olabileceklerini ama kötü bir tesiste yemek yemek istemeyebileceklerini akıl edemez.

tekrar ediyorum binmeyin, bindirmeyin. mecbur değilseniz asla tercih etmeyin.
  • yol ortalarında insan alma-indirme olayı fena durumda. üstelik ramazan nedeniyle yaptıkları sekiz yüz saatlik molalar da bildiğiniz yolculara çok büyük vakit kaybettiriyor.

bunula beraber, akşehir - ankara hattının neredeyse tek firması olmasını da kötüye kullanıp biletlerine inanılmaz zamlar yaptı. bu firmaya zorunda olan arkadaşlara, afyon üzerinden gidecekleri yere ulaşmayı tavsiye ediyorum. neredeyse daha ucuza mal olmakla beraber hiç değilse doğru düzgün firmalara para vermiş oluyorsunuz.
  • otobüslerinin üstündeki turuncu çizimli şekilli logonun bi boka benzemediği otobüs firması.

çift başlı kartal diyolla onların yalancısıyım
  • genelde tercih ettiğim seyehat firması.hem akşehir'li olduğumdan hemde aksel'in firma politikasını beğendiğim için.

normalde kamil koç ve pamukkale gibi büyük firmalarin arabaları şirket aracıdır.yani o şirkete ait araçlardır ve bu araçların şöforleri şirket elamanıdır,haliyle bu araçlara inip binen şoförlerin haddi hesabı yoktur ve genelde bakımları aksar.aksel'de ise durum tam tersi şöforler direkt araç sahibidir.nasıl oluyor derseniz 2,3 veya 4 ortak bir araç alıyorlar ve aksel'in atıyorum konya-aydın hattını kiralıyorlar.yani araç direkt mal sahibinin olunca mecbur bakımları felan aksamıyor ve kendi tapulu aracı olduğu için gözü gibi baktığı araçları genelde diri oluyor.hatta bir şöfor babama"abi biz bu arabadan ekmek yiyoruz" diyerek noktayı koymuş.