şükela:  tümü | bugün
  • uzun zamandır yazmak istediğim bir konuydu, artık bu konu hakkında bir şeyler yazmak şart. günlük hayatta gözüme çarpan detayları sözlük üzerinden paylaşmak ve görüş alışverişinde bulunmak hepimiz için iyi olacaktır.

trafikte, alışveriş merkezlerinde devamlı karşıma çıkıyor bu insanlar. erkekleri çok ön planda değil ama kadınları güneş gözlükleri ve genelde rengi beyaz olan devasa jipleri ile karşımızdalar.
    ne iş yaptıkları, nasıl bu kadar şatafata sahip oldukları aklımda ara ara döner durur. ülkede enflasyon oranı, işsiz nüfus varken bu kazanç helal mi yoksa başka yollardan mı bilemiyorum.

kimsenin cebinde gözüm yok, herkesin yaşam standartları elbette iyi olsun, herkesin refah seviyesi üst seviyelerde olsun tabi. ama bunu sadece belli bir muhafazakar kesimde görüyorum.

tabi muhafazakar kesimin hepsini kastetmiyorum, aralarında benim de tanımış olduğum alın teri ile hayat kavgası eden güzel insanlar var yolları ışıklı olsun. lakin bu ekonomik ortamda zenginlik içerisinde yaşayan muhafazakar kesim kim arkadaş?
    kişisel düşüncem iktidara yakın duran insanların zamanla maddi yoldan seviye atlaması ve pastadan pay alması.

her lüks jipin içinde güneş gözlükleri ile inancı gereği türban takan kadınlar görüyorum. tüm samimiyetimle söylüyorum aklıma kötü düşünceler getirmek istemiyorum, cinsiyetçilik ve "türban" kelimesini kullanarak inançları ön plana çıkararak seküler güruhu yanıma alıp saldırı yapmak niyetinde değilim.
    fakat adeta dejavu olmuşçasına aynı formda muhafazakar kadınlar görmek zihnimi bu şekilde düşündürmeye zorluyor.

rızkını emeği ile kazanan herkese saygılar.
  • akp döneminde ışık hızıyla artmışlardır.
    ele verir talkını kendi yutar salkımıgillerdendir çoğu.

not: hak ederek, namusuyla kazanmış olanları tenzih ederim.
  • görmemişlik ile zevkten yoksun arap etkisi ile birlikte göz kanatan manzalar ortaya çıkaran kesimdir.
  • bütün kağıt boyutlarının(a3-a4-a5) hatta q lu modelleri bile aile fertlerinde bulunarak annemin q7 si köprü de kalmış neyse kardeşim (a6) ve ben (a4) zamanında yetiştik storyleri instada bilumum mevcuttur
  • (bkz: nurjuvazi)
    ve tabiki ; "pöygömbör öföndömöz bö dövörödö yöşösöydö mörsödösö bönördö"dicier.
  • lüks düşkünü liberal kesimden bir farkı yoktur. isteyen istediği gibi yaşar ve bu da bizi hiç ilgilendirmez.
  • hepsi sonradan görme oldukları için gayet normal bir durumdur. eşeği altın semer vursan eşek yine eşektir. sen burberry başörtüsü giysen ne olur giymesen ne olurswh
  • "komşuları açken kendileri tok yatabilen" dindar görünümlüler.