şükela:  tümü | bugün
  • su sıralar mersin-ankara güzergahında hizmet veren 3-5 şirketin hepsinin 25.00 ytl'den yazdığı bileti 20.00 ytl'den yazarak 5.00 ytl dahi olsa bir indirimi cok gormeyen fakat bir çok kişinin aklında sürekli yolda kalması ya da gec kalmasıyla yer etmiş olan erkek hostes kullanımını benimsemiş bir otobüs şirketi.
  • mersindeki yerel otobüs şirketleri arasında nedense en genis filoya sahip olanı. 4-5 sene öncesine kadar aynı zamanda en iyi hizmet vereniydi. sanırım müşteriye doyduğu için artık kalitesi yerlerde sürünen bir firma haline geldi. ayrica küçük bir ayrıntı olarak; çalışanları ile iletişim kurmak güç, zira kendileri türkçeyi zor konuşmakta.
  • bugün yalova terminalinde bi otobüslerini gördüm. her koltuğun yanında, camda birer tane yastık vardı. güzel düşünmüşler diyecekken yastıkların her birinin şeffaf bir poşet içerisine sarılı olduğunu gördüm. hani bazen bir şey alırsınız poşetini açmadan kullanırsınız ya bir süre, o hesap. ama yastık bu, yatıyorsun en nihayetinde, uyku için, dinlenmek, huzur bulmak için. ama poşet var. yüzün terliyor uykuya dalar dalmaz poşet sebebiyle. kabuslar içinde uyanıyorsun, sebep sırf poşete sarılı yastığın sizi terletmesi.

sonra otobüsün arkasında bi yazı gördüm, hem de kocaman harflerle: "bu otobüste kesintisiz internet bağlantısı vardır" diye.

internet bağlantısı kesintisiz ama yastıklar poşette be abim, o nası olcak?
  • hakkında "lüküs mersin seyahat, yayan git daha rahat" diye bir cümle söylenen seyahat firması. sadece bir kez kullandım ama o kadar da kötü değildi. sadece otobüste koltuklar arasındaki mesafe normalden biraz daha dardı. belki otobüsleri değişmiştir artık bilemedim.
  • sadece adı "lüks" olan otobüs firması. koltuklar arası mesafe çok dar; 13 saatlik yol süresince - mersin/istanbul- ayaklarınız ağrıyor. koltuklarda usb girişi de bulunmuyor, telefonu şarj edemiyorsunuz. ikramlarının kötü olmasının yanında bir çok kez uyarılmasına rağmen şöför sürekli sigara içiyor.

ek: servisleri de aşırı derecede kötü. 1-2 saat beklemeniz gerekiyor. üstelik istediğiniz yere de gidemiyorsunuz.
  • bir kere bu firmayı tercih ettim. onda da erkek yanına oturttular. internetten aldım bayan olduğumu belirttim diyorum yok abla sen bay diye almışsın bizde hata olmaz diyolar. geçtim çocuğun yanına oturdum. bağırarak gerçekten çok lüks mersinmiş dedim. ne alakaysa*
    çocukla da iyi anlaştık neyse ki.*
  • son zamanlarda daha kötüsü olamaz diye düşündüğüm otobüs firması otobüsün bakımsız ve yolcu rahatlığı için düşünülmüş fonksiyonel özelliklerinin yok olmasından tutun da personel,ikram,aşırı konforsuz olması cabası.
  • inanmazsınız lüks değildir*
  • daha kötüsü vardır, mersin villa turizm diye adlandırılır.
  • az önce seyahati bitirdiğin otobüs firması. ben pek kullanmıyorum otobüs normalde ancak güzergahım gereği 2+1 ine bindim. muavin falan pek sallamıyorum kabaydı değildi. bagajı verdim oturdum bana rahat geldi. çok hantal hareket etmelerine rağmen planlanan saatte çıkıp planlanan saatte vardılar. bilmiyorum bence iyiydi.
    ama dediğim gibi çok yolculuk yapan biri değilim.
    birazdan (bkz: kamil koç)la devam ediceğim yolculuğuma bakalım o nasıl olacak.

özet: benim bindiğim otobüs güzel ve rahattı priz tv hepsi çalışıyordu. beğendim ben.