şükela:  tümü | bugün
  • %40 alkollü güzel bir polonya votkası.
  • maalesef zubrowka henüz memleketimize uğramamışken, geçen hafta beylikdüzü/esenyurt tarafında bir süpermarkette karşılaştığım wodkadır.

not : marketin hatırlayınca editleyeceğim. na zdrowie
  • bugün real'de satıldığını gördüğüm vodka markası. 70'lik fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 39,90 gibi birseydi.
  • alkol alanında şu an piyasadaki en iyi fiyat/performans ürünü.
  • arkadaşlarla "bay öl-üm" takma ismini taktığımız polonya votkasidir. fiyat performans olarak şahanedir, lakin biraz sert olabiliyor. an itibari ile 70 lik şişesinin fiyatı 49 lira. bir şişesi biz 3 arkadaşı mahvetmeye yetip de artıyor bile .
  • günümüz fiyatıyla abdolutten 70liği daha ucuz olmakla beraber bence daha bile iyidir. 2/3 gibi bir oranla birayla (tercihen carlsberg) karıştırılınca diğer votkalarla yakalanamayan beklenmedik bi tadı oluyor, geçin votkanın acılığını biranın kekremsiliği bile kalkıyor.
  • çok kötü çok. nemiroff bulamayınca mecburen almıştım kipa'dan, hiç beğenmedim. kafası yok gibi bir şey, sudan hallice.
  • fiyat/performans açısından piyasada rakibi olmayan votka. genel olarak alkoller içinde bile rakipsiz olabilir. yani bunu sadece ucuz diye de söylemiyorum, ucuz diye almıştım ama çok daha pahalıya satılan birçok votkadan bile iyi. polonyalı kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum.

na zdrowie.

edit: arkadaşlar artık yazmayın bu başlığa gözünüzü seveyim. kim getiriyorsa unuttu muhtemelen piyasada böyle bi' votka olduğunu. istanblue denen mazotun 93, vasat smirnoff'un 122 lira olduğu yerde 85 liraya satılmasının başka bi' açıklaması olamaz. dikkat çekmeden gittiği yere kadar içelim sessiz sessiz, fazla da dillendirmeyin.
  • dün 84 tl ye 70 lik şişesini aldım. buzluktan çıkarıp iki şat çakınca dedim bu fiyata en iyi votka aga. dandik istanblue bile 93 tl olmuş lan.