şükela:  tümü | bugün
  • lüleburgaz kırklareli'nin bir ilçesidir. en yüksek tepesi edirne bayırıdır. yaman otel diye ilçenin manzarasının hafif içine eden yüksek bir oteli vardır.
  • 8 senemi geçirdiğim, 6 senesinde gayet güzel anılarımın olduğu, ancak son 2 senede nerden geldiği belirsiz bir ülkücülüğe* ve agresifliğe* kapılan gençlik tarafından zaman zaman hareketli anlar yaşamam sonucu çarşıya inerken 2 kere düşünmeme neden olan yer.
    ayrıca lüleburgazdaki hip hopcı oluşum da incelenesi bir olaydır. bunlarda diğerleri gibi* nerden geldiği belirsiz bir hava akımına kapılıp hip hopçı oldular ve zaman zaman kafaları üzerinde dönerek ara sıra da garip aşırı bol pantolonları ve en az onlar kadar garip türkçe rap şarkıları söyleyerek sokakları doldurdular. en garibi de şudur ki nasıl yapıp ettiler hiçbir fikrim yok ama lüleburgaz'ın belediye başkanını kendilerine sponsor edip belediye halinde bir depoda manavların ve kasapların töbe töbe dercesine üstlerine dikilen bakışları altında dans çalışmaya başladılar ve 19 mayıs'da da bir gösteri yaptılar.

ülkemizin her köşesinde her vatanperver yurttaşımızın yaptığı gibi bunlar da metalcilere gıcıklar ve ülkücüleri de yanlarına aldıkları* andan itibaren onlara bir baskı yapmaya başlamışlar ve zaten dünyadan bezmiş olan metalcileri (bkz: metalci) iyice sindirmişlerdir.

böyle ilginç bir yerdir lüleburgaz, allah sonunu hayretsin diyorum..

kızları çok güzeldir ama vermezler.
  • sıcakkanlı, eğlenceli ve bol alkol kaldıran* halkı olan, babaeskiyle nedense rekabeti varmış havası taşıyan ilçe.
  • isim şehir oyunlarında ufakken herkesin "l" harfinde şehir bölümüne yazdığı ilçe. hatta bazı insanların büyüyünce hala yazdıkları görülür. (peki ben büyüdüm hala isim şehir mi oynuyorum orası belirsiz)
  • (bkz: trockya blues)
  • ismini nerde görsem, gözümün önüne gelip de beni güldüren memleket. vay be.
  • luleburgazlilar kisaca burgaz derler buraya
  • şirin bir yer ama yaşamak için oldukça sıkıcı
  • herkesin birbiriyle dost yine aynı herkesin anında birbiriyle dusman olabildigi kasaba. istanbul'un arkabahce si.
  • trakya'da kaydedilmiş en düşük ısının (sıfırın altında 24 derece santigrad, yanılmıyorsam) kaydedildiği merkez olmasına rağmen, d100 (eski e5) karayolu ile kent merkezine giden yolun kesiştiği çatalın bir köşesinde bulunan otelin bahçesinde yaz kış 4-5 tane palmiyenin arz-ı endam eylediği ilçedir. bildiğim kadarıyla il merkezinden (kırklareli) daha fazla nüfus barındırmaktadır ama aman aman bir sayı değildir bu (70 bin mi desem 80 bin mi bilmiyorum).