şükela:  tümü | bugün
 • bu kanalı kafayken seyrederse insan bünyesi sıyırabilir. çünkü tam kitlenilebilecek yayın yapıyorlar. pek fena.
 • the book of colours, petey's playtime, the book of shapes, the story time, tell me a story, palm pals, mr mix up, ı can count, sand stories, zip zap and zing, peek a boo the rabbit, timmy and tuddy, booby and robby, the cow goes moo, wonderful words, animal time, sound and movements gibi programların yayınlandığı israil kanalı.
 • d smart bayileri tarafından "çocukları uyutmak için bire bir etkili kanal" diye lanse edilen kanal. külliyyen yalandır. bunu izleyen çocuğun uykusu varsa uykusu kaçıyor.

  ama ebeveynleri pekala ekran karşısında mışıl mışıl uyutabiliyor.
 • uzun süre evde açık kalırsa bir süre sonra kanaldaki şarkıların ağıza pelesenk olduğunu görürsünüz. otobüste, işte, wc'te "kim kim oynamak ister tavşan pikapuyla birlikte" diye bırıldandığınızı farkedersiniz.

  anaokulu beslenme çantası gibi kokar her bi yer bir anda. tiksinirsiniz kendinizden. o biçim.
 • çok çok güzel şarkıları var. kim seslendiriyorsa bayan kızımızın da sesi harika. fil erin, küçük ördekler, renkler hem eğlenceli hem de alışkanlık yapıyor.
 • luli luli ah tatlı luli
  ay parlatsın geceni
  luli luli ah tatlı luli
  işte sana ninni

  diye romantik romantik giderken birden

  inek ahırda

  diye devam eden bir şarkıya sahip olan kanal. ama yeğenim gene de seviyordu tabii.

  şarkının devamında bir yerlerde "luli mavi pijamasıyla uzandı yatağına" diye bir şey geçerdi. ayağımda sallarken burası denk gelince hemen üstündeki battaniyeyi atıp kendi pijamalarını gösterirdi gülerek; luli gibi mavi pijaması varmış onun da diye! anasını satayım, oraya kadar tam gözleri kapandı, uyuttuk çocuğu derken bir daha başa sarardık! hey gidi günler
 • cahit abi'nin köpeğinin ismi.
  cahit abi kim mi? boşverin onu.
  köpeğe bu ismi kızı koymuş. sanırım mevzubahis kanalla biraz ilgisi var.
 • oğlumun izlemekten vazgeçemediği israil menşeili dsmart kanalıdır. luli luli ah tatlı luli şeklinde başlayan ninnisini 2 yıldır kullanıyoruz. başlar başlamaz gözler gidiyor.ebeveynlerle beraber izlendiğinde diğer çocuk kanallarına göre daha kaliteli ve öğretici.

  yalnız israille mavi marmara krizini yaşadığımız dönemde bir hafta kadar kudüs ve yahudi propagandası şeklinde yayınları oldu ve kesildi.bence tesadüf değildi.
 • toprak efendi sayesinde en çok izlediğimiz tv kanalı. yayınlar saçma sapan olsa da bildiğin kendini izletiyor. şarkılar çok güzel, reggie ritimli bebek şarkısı falan var. lakin bu kanalda bir sirk var ki evlere şenlik. sirkin kahramanları anlamsız hareketleri olan sarsuk bir ördek, kapıyı eliyle 2 sn'de açacağına sihirli değneğiyle 10 sn'de açan mantıksız bir tavşan, balon şişirmekten başka bir şey bilmeyen ayı ve dünyanın en saçma hikayelerini anlatan bir fil. filin anlattığı hikayeler şuna benzer: çocuğun biri dondurma almış, dondurma fındıklıymış, erimiş. bu kadar kısa hikaye mi olur lan? bir de her seferinde sarsuk ördek ikinci bir hikaye istiyor ama haspam anlatmıyor.

  bizim çocuk zip zap ve zing ile baloncu herifin hastası. o baloncuyu görünce heyecanlandığı kadar beni işten eve döndüğümde görünce heyecanlanmıyor, sanki aptamilin parasını o pezevenk veriyor.