şükela:  tümü | bugün
 • radiohead'in 1997 ağustosunda çıkan karma police single'ndaki, jonny'nin xylophone kullandığı, iki buçuk dakikalık güzel parça.
 • ilk sayısı biraz gecte olsa cıkmısh olan fanzindir itinayla arayınız yapmıshlar cocuklar..
 • lull: aşk entrika mecera ihanet
  şehvet gizem heyecan aksiyon romantizm paranoya ketenpere çirkeflik
  hepsi 52 sayfalık aralık sayısı muhteviyatında,bakkalınızdan itina ile isteyin
  lullmail@yahoo.com
 • gerek adıyla gerek tadıyla roll çağrışımları yaptıran fanzin.
 • ancak bi de sinema icerigi var tabii >>nerde var? bursa:cd bank/zeppelin istanbul:zihnimüzik/taksimpasajlarında ankara:shades/scares/dost izmir:9eylülgüzelsanatlarfakültesi
 • isminin rollu çağrıştırıo olması şaka gibi bi tesadüften ibaret bahtsız fanzin. öyle safça bir dalgınlığa gelirki derginin hazırlayıcıları, son dakkada anlarlar bu isim benzerliğini, o kadar konsantredirlerki bu isme başka alternatif bile düşünmemişlerdir hazırlanış periodunda...
  aslında rollun yalan yanlış içeriğine gıcık olan bi kitle çıkarmıştır lullu, genede gerekli saygı gösterilmiştir ilk sayıda büyük ağabey rolla...
 • roll'un pros and cons dosyasi enine boyuna tartisilabilir elbet ama lull'ci arkadaslarin guzergahlarini hafif roll'a tepeden bakan bir edayla ve yine roll-bagimli bir rota ile tarif etmeleri biraz tuhaf..

  bir de 'anti-mainstream' olup arka sokaklara nufuz etme bahsi var.. ama nufuz etmek icin de, ne bileyim, roll taifesindeki gibi hadiseye biraz acik bir zihinle mercek tutmak kafi gelir herhalde.. yoksa radiohead, suede veya trip hop kulliyesi tali yollara sapti da biz mi goremedik, gibi sorularla karsilasmalari uzak ihtimaller degil..

  yanlis anlasilmasin, roll'la dayisal bir munasebetim yok.. diyecegim, tutarlilik onemli bir bahis ve "biz mainstream sevmeyiz" deyip kenara cekilerek, sonra da ana caddenin muhtelif isiklarinda durarak temin edilemedigi ortada.. arada black heart procession sokaklarinda dolasmak yetmiyor.. ki sorun 'arka sokak obsesyonu' da degil.. stream yatagi ne olursa olsun, ruhen yakinimizdan gecen ne varsa hepsini ferah bir bilincle sual etmek, kanallari kapatmamak yeter kanaatimce..
 • 5 sarkılık listeyi butun bir dergiye yormak yanlıs aslında fakat roll konusunda yanlıs yapmıs cocuklar ama sanırım "aaa mavi roll cıkmıs" soyleminden sıkıldıkları icin olsa gerek bir de tanırım bahsi gecen butun dergiye yorulan murat beyi alkolle falan yakından alakası yoktur evinden cıkmaz sadece bir kere 5 ten 1 e atmıshlıgı vardır o kadar ben bashka bir arızasını gormedim
 • bilelim öğrenelim kısımları ile güldürmeyi bilmiş , sinema , kitap ve ağırlıklı olarak müzik hususunda paylaşım yapmayı görev edinmiş, fanzin ağzıyla yazılmış , kaliteli dergi formatında okunan kağıt öbeği. '90lı yılların underground müzik ruhunu, günümüzün piyasa dergi formatına taşıyanlarına tepki olabilecek kadar taraflı , kanaatimce bir o kadar keyifli.
  müziğin bütün sapaklarına değinmeye çalışmışlar, kendi yorumlarını eklemeden yapamamışlarsa da , son yıllarda okuduğum en olmuş müzik dergisi.
 • su siralar kargartta gundemde olan 101 fanzin sergisinde de bulunan fanzin.

hesabın var mı? giriş yap