şükela:  tümü | bugün
 • colonization'da epey faydali olan bi meslek gurubuna mensup kisi
 • bir kez alındı mı, parçalanana kadar giyilebilen bir ayakkabı.
 • monty python'un enfes $arkisi. transvetit oduncular uzerine.

  i'm a lumberjack and i'm okay
  i sleep all night and i work all day

  i wish i'd been a girlie
  just like my dear papa.
 • (bkz: timberland)
 • ortaokul ve lise yıllarımıza damgasını vurmuş, kimi nostaljik ruhlu dostlarımızın ise ayaklarından hala çıkaramadıkları ayakkabı görünümlü terliklerdir bunlar. ortaokulda beyaz spor çorapları ile kombi kullanıldıkları senelerden sonra lise yıllarımıza denk gelen 90'ların ikinci yarısında ise yine aynı derecede tiksinilmesi farz olan quiksilver'ın rengarenk pantalonlarının altında takım oluşturmuşlar, giyildiği ayağın şeklini alan yavşak yapıları ve atmış kahrevengi tonları ile beni delirtmişlerdir. artık üretimden kaldırılmasını, satın alınıp hala saklanan örneklerinin ise törenle yakılmasını umuyorum, o günü bekliyorum.

  şimdi "lambıcekim süper kaliteli, senelerdir ayağımda, çok rahat dünyanın en süper ayakkabısı, tapıyorum ona, dövmesini bile yaptırırım" diyecekler çıkacaktır, onlara şimdiden el sallıyor, ilişikte çöpe atılmış ayakkabılarının fotoğrafını yolluyorum. evinizde sansar var*.
 • dost basa dusman ayaga bakar diye bir soz vardir, ne de dogrudur, ne de isabetlidir. ayakkabi bence asla dost meclisinde kiyafeti tamamlayan bir aksesuar olmamalidir. rahatsa, dayanikli ise, ergonomik ise giyilir. lambircekler de bu standartlari saglayabilmis evladiyelik ayakkaplardir.

  gunumuzun dkny gencliginin, nike bilmemenee modeli cikmis neslinin lambircek rahatligini disarlarda aramasina sasmiyor, "aym e lambir cek en its okey" isimli sarkiyi soyluyorum.
 • binbir ovgu ile aldigim, ama bana bi cat rahatligini hicbir zaman verememis.. astari delindi diye goturdugum ana bayiinde sokulen yere igrenc bi deri parcasi yapistirilarak bana iade edilmis ayakkabi markasi..
 • lumberjack'in halk arasında traktör diye tabir edilen bir modeli vardı, hani şu yazlık modellerinin, kışın amansız koşulları için dizayn edilmiş kalın tabanlı ve aynen cheja'nın bahsettiği gibi kahverengi su geçirmez deri olanı... ah onlar benim göz nurumdu, top oynarken çizildimi o deri bir daha silinemzdi, boyansada izi kalırdı bir ömür boyu, tabanı erimeye başlayınca kim düz taban, kim dışa basıyor anlardık hemen analize girerdik. zira ben dışa basardım.
  beyaz spor çorap ve lumberjack ikilisini ise sevgi ile yad ediyor, kendini piçliğe vermiş ergenlik döneminden baklavalı burlington çoraplar ile kızların gözdesi genç klasmanına geçişin başlangıcı olarak gösteriyorum.
 • (bkz: timber)