• arkadaş farklı bir şeyden bahsetmiş benim aklıma (bkz: age of empires) geldi .
  • bu markanın ürünlerini görünce üzülüyorum, içim sızlıyor.

yaklaşık 15 sene önce italyanların markasıyken gayet güzel, şık ve son derece kaliteli/klas görünen modelleri vardı. evet daha iyisi vardı ama bunlar piyasadaki diğer birçok ayakkabı markasının ürünlerinden ayrılabilen ürünleri piyasaya sürüyorlardı. ben de severek alıyor, kullanıyorum.

şu anda ise yerli bir firma (flo) isim hakkını ve italya'daki fabrikasını satın almış, uydur-kaydır, sıradan ve vasat ürünleri ayakkabıcıların yarısından fazlasında satılıyor.

yazık oldu bu markaya...
  • komik reklamlara sahip ayakkabı firması. insanın alası varsa da vazgeçiyor.
  • su geçirmez diye aldığım ayakkabılarıyla asfaltta bile buz pateni yapmama sebep olan marka.
  • ikinci gün değil, satın aldığınız günün yarısında eskimeye başlayıp, bir hafta sonra kullanılmaz hale gelen ayakkabılar üreten firma. 110 liraya, modelini çok severek satın aldığım ayakkabılarım 2. gün soldu. yağmur, çamur falan değil ha, güneş görünce soluyor meret. böyle bir kalitesizlik çin'de bile mümkün değil.
  • soft shell modellerinden almıştım bir tane. modeli harika, ayakkabı da çok hafif falan ama çok kalitesiz. tabanı yok gibi bir şey, konfor sıfır, üstüne üstlük kış ayakkabısı olmasına rağmen tabanları anormal şekilde kayıyor ıslak zeminde. baktım yollarda düşmemek için hello kitty gibi yürüyorum, sattım gitti yarı fiyatına birine, çekilecek çile değil.
  • (bkz: https://lumberjack.com.tr/…1-tarcin-kadin-deri-bot/)

en güzeli budur tarçın olanı
  • soft shell modellerinden alacaksanız ve şehir içinde kullancaksanız her outdoor ayakkabıda olduğu gibi vibram taban tercih etmeniz gerekmekte. yoksa düşmemek için hello kitty gibi yürürsünüz. lumberjack ile alakalı bir durum değil.

bence yerli firmalar içerisinde en güzel ayakkabı modelleri bunlarda. kaliteyi arttırırlarsa daha çok tercih ederim.
  • aynı paraya çok daha kaliteli bot alabilirsiniz.

bu yüzden kesinlikle tavsiye etmiyorum
    ben aldım pişman oldum
  • softcell modelinden edindim 129 lt su geçirmez bir bot için güzel fiyat olduğunu düşündüm almadan burayada baktım ama üsteki arkadaşlar ile aynı zamanda aldığımız için sanırım şu hello kitty muhabbetinden haberim yoktu.

aldım kutusunu açtım çinde üretilmiştir etiketini gördüm oha hani türk markasıydı falan dedim neyse giydim içi sıcak tutuyor tabanı kalın ama bu kalınlığın ve sertliğin getirdiği bir bacak bilek ağrısı oluştu bende birkaç gün yürümek çok kolay değil çok konforlu değil çünkü.
    bağcıkları botun bütün deliklerini kullanacaksanız yetersiz uzunlukta kalıyor.
    gelelim hello kitty olayına
    kayıyor hemde öyle böyle kaymıyor buz pateni yaptığınızı düşünebilirsiniz.
    bunu giydim hava hafif yağmurluydu evin önüne çıktım yerler fayans ama eskimiş tabi 3 adımda bir düşme tehlikesi sonra asfalta ulaştım tamam normale döndük dedim şimdi bunlar yeni biraz süretyim yere tırtıklı yüzeyi sayesinde bir daha kaymaz. yok böyle bir şey kayıyor devamlı kayıyor. keşke yağmur geçirsede kaymasa mesela yeri sildiler sen gittin kayacaksın bu yüzey kaygan bu yüzey tırtıklı diye yolların hakimi olacaksın.

edit: botlar firmaya gitti bir sorun görememişler kendileri iade ediyorlar sorunsuz diyerek.

edit 2: 2. defa garantiden döndü yılmak yok mahkeme beni bekle geliyorum.

edit 3: uzun aradan sonra gelen edit tüketici heyeti al bunu kullan dedi bende ihtiyaç sahibi birisine verdim uyarımıda yaptım ama kırma bi yerini dedim.
hesabın var mı? giriş yap