şükela:  tümü | bugün
 • çok güzelinden bir white rose movement şarkısı.

  you're as pure as pur can be
  honey such, wanna touch
  touch your innocence sublime
  perfume high, world collide.

  i only ever had a picture paranoid of you
  i am true
  and i want to collect them
  so that i could be one too
  i am true.

  and i want you to embrace
  blending your, face on face
  take your time to make the strain
  fool, fool

  go slow,then turn around, make less changes
  (i want you to)

  wave goodbye to luna park
  cheerio, time to go
  cos we grow only after dark
  sleep, sleep.
 • (bkz: #3018967)
 • van hai abimizin intimacy albümünden bir parça olup dub mixli hali sonsuza kadar dinlenebilir. bu kadar güzel bir şarkının izlenme sayısı nede bu kadar düşük anlamadım. dinleyelim
  http://www.youtube.com/watch?v=dqmifudw_vi
 • post-rock'ı özetleyen bir esmerine eseri. tüm olayı enstrümanların eşsiz bir uyum içindeki birlikteliği olan post-rock'ı hiç enstrüman kullanmadan özetlemek eseri daha da ilginçleştiriyor.

  bir dakika yirmi beş saniye boyunca herhangi bir lunaparkta duyulabilecek seslerle birlikteyiz. salıncağın ön planda olduğu bu gacırtı ve gacurtular kendilerinden önce gelen sweet surrender be true ve sonra gelen the marvellous engines of resistance arasında bir geçiş elementi, bir köprü adeta.

  uyandırdığı fikir şu; kıyamet sonrasındaki bir dünyanın fon müziklerini yapan esmerine bu çalışmasında artık çocuk seslerinin duyulmadığı, rüzgar haricinde hiçbir şeyin özgürce koşup oynayamadığı, salıncaklara tozlar dışında uğrayanın olmadığı bir lunaparkı betimliyor. resmin karamsarlığı öyle yoğun ki, gözlerin önüne ister istemez çocukluk geliyor. ve bu fikir, insana güzel günlerin artık çok-çok-çok uzaklarda kaldığını düşündürtüyor.

  godspeed you! black emperor'ın sleep'inden şu monoloğu hatırlıyoruz: "we used to sleep on the beach here, sleep overnight. they don't do it anymore, things changed, they don't sleep anymore on the beach." evet, bazı şeyler değişti. artık sahillerde uyumuyoruz yada mahallemizin parkına uğramıyoruz. bu uzaklık, eğlencenin bu denli tekilleşmesi, güçlü olan biz'in yerini zayıf ben'in alması sonumuzu tetikliyor. bir arada son derece güçlüyken, tek başına bir o kadar zayıfız...

  hakkında bunca şey düşündürten ve söyleten luna park...

  not: içimde bir ses var, sleep'e konu olan coney island'daki lunapark'ın bu lunapark olduğunu söyleyen...
 • edge of tomorrow'la birlikte sıkı bir işbirliğine girişen tom cruise - doug liman ikilisinin yeni bilimkurgu projesi. bir grup bilim adamının yeni enerji kaynağı bulmak için ay'a seyahat etmesini konu ediniyor.

  2011 yılında andrew garfield ve chris evans'ın başrolünde olması planlanırken yüksek bütçesi nedeniyle iptal olmuş proje. hem doug liman hem paramount projesi olunca tom cruise dahil olmuş projeye anlaşılan. rafa kalkmazsa 2017-18 civarı vizyona girer.
 • tom cruise'un da yer alacağı bilim kurgu projesi.

  her eve imdb
 • 2015 yılından beri çekimleri tamamlanmayan film.