şükela:  tümü | bugün
  • orta yaş üstü, aile sahibi erkeklerin kendilerini bulabileceklerini düşündüğüm, evrensel kümenin benim gibi diğer üyelerine de neden bu hayattan uzak durmamız, nadiren de olsa uzak durmamamız, gerektiği mesajını veren karikatür sitesi.

lunarbaboon.com
  • çizimlerinde bazen sevindiğim, bazen duygulandığım bazen de "batsın bu dünya" diye serzenişte bulunduğum, takip etmekten keyif aldığım bir karikatür sitesi. chris grady, 2012 yılında, içinde bulunduğu bazı depresyon sorunlarına terapi olması amacı ile bu çizimleri yapmaya başlamış. öncelikle kendi moleskine defterine çizmiş ve kimseyle paylaşmak niyetinde değilmiş. çizimler sayesinde iyileşebilmiş ve zamanla bu çizimleri herkesle paylaşmaya karar vermiş. çizimleri samimi ve sıcaktır.
  • çok sempatik çizgileri olan çizer.

psikolojik sıkıntılarını iyi tasvir ediyor ya da bana yakın geldiği için anlayabiliyorum. kendisiyle başa çıkmaya çalışırken eşi ve ailesiyle olan ilişkilerinin bunu nasıl etkilediğini de anlatıyor. bazıları gülümsetirken bazıları hüzünlendiriyor.

örnek

başka örnek

ilgilenenlere instagram profilosu
  • son zamanlarda takip etmekten en çok keyif aldığım karikatür serisi. adamcağızın neden psikolojik sorunları olduğunu da çok iyi anlıyorum, o kadar ince ve iyi bir insan ki, psikolojik sorunu olamaması imkansız. genel olarak verdiği mesajlar anın, size verilen sevginin, ailenin kıymetini bilmek temelinde. bunun yanında ebeveynlik dersi de alabilirsiniz çünkü eğer çizgilerdeki gibiyse çok çok iyi bir ebeveyn. bazen çok absürd komik şeyler de çıkabiliyor. ama webtoon'da yayınladığı 400 küsür bölümün yarısını okudum, bir tane şunu beğenmedim diyeceğim eseri yok.umut ve huzur veriyor çizimleri.