• özensiz sunum kötü yemekler sıradan servis capacity şubesi işletmecileri için normal sıradan rutin bir günü çağrıştırır.

öyle kötü ki, yemek sonrası demi bitmiş çayın üzerine tekrar tekrar sıcak su ile tazeleyen bir yer.

müşterisini eşşek koyan bir yer ve bir çok eşşek de bundan oldukça memnun gözüküyor
  • hesabı isterken çay ya da kahve ister misiniz diye sorduktan istenen kahveyi hesaba 6tl olarak eklemeyi ihmal etmeyen yemekçi.
  • forum istanbul'da olanı akşamları baya bildiğin meyhane ortamını zorluyor masalara biralar, mezeler, rakılar geliyor, sibel canlar lale devri çocukları falan çalmaya başlıyor, ışıklar inceden kararıyor. çok değişik deneyim, çok değişik kafalar. bi tane makarna falan göremezsin masada.
  • enteresandir, sözlük ahalisinin pek dikkatini çekmeyen bir film olmuş. uzun zamandır bu kadar içten, sıcak bir film izlememistim. hikaye çok basit ama ancak böyle harika anlatılabilirdi. mutlaka izlenmesi gereken bir film.
  • istanbul metrocity şubesi için konuşuyorum. 15 dakika bekleyip bir garson dahi gelmeyen, sonra kalkıp giderken bunu söyleyince "garson çağırsaydınız o zaman" diye trip atan çalışanlara sahip, kutu kolayı 12,5 liraya satan, dandik, pahalı, kalitesiz bir işletmedir. uzak durun.
  • türkçeye sefer tası olarak çok doğru çevrilmiş hindistandan ve hintlilerin yaşamından bir kesit sunan 2013 , hollanda, almanya, amerika, hindistan ortak yapımı film . kendi tanıtım bilgisinde

--- spoiler ---

ritesh batra tarafından yönetilen filmde gerçek yaşama dair kesitler bulabilirsiniz. hindistan’ın değişik geleneklerinden biri de, her gün ev kadınlarının öğle yemeklerini sefer taslarında eşlerine iletmesidir. ama bir gün bir sefer tası başkasına gider. hindistan’ın en kalabalık şehri ve yaklaşık 20 milyon nüfuslu bombay’da her gün binlerce ev kadını öğle yemeği hazırlamakta ve bu yemekleri sefer taslarında, 120 yıldır geleneksel olarak devam eden mucizevi sayılabilecek bir sistemle kocalarına ulaştırmaktadırlar. ancak bir gün kurye, bir sefer tasını yanlış adrese teslim eder. film, dört milyonda bir ihtimalle yanlış adrese teslim edilen bu sefer tası ile başlıyor. orta halli ev hanımı ıla’nın özenle hazırladığı sefer tasları emekliliğine az kalmış yalnız bir adam olan saajan’a ulaşıyor. hayalleri yok eden bu devasa şehirde ikisi de bir umut buluyor sefer taslarında.
    --- spoiler --- şeklinde tanıtılmış.

kesinlikle kadın izleyiciye hitabeti yüksek, konu anlamında derinliği olmayan bir film. ama hindistandaki iş ve aile yaşamı teknoloji ve köhnemiş malzemeler, ve herşeyden öte tren ve otobüslerde sıkış sıkış gitme sahneleri yüzünden sonuna kadar da izledim. bazı şeyler bana ,türkiyenin 20 yıl önceki hali gibi geldi.

--- spoiler ---

özellikle kuryenin, kadına çemkirip "biz asla hata yapmayan bir firmayız. bizi harvardan gelip denetliyorlar" inatlaşması kısmı.
    --- spoiler ---

güldüren bir film değil ama tebessüm ettiren kimi sahneleri var.
  • bahçeşehir şubesinde hesap öderken mutlaka adisyonun kontrol edilmesi gereken cafe&restaurant zinciri. yapmış olduğumuz bir pazar kahvaltısı sonrası hesaba ilave ettikleri "6(altı) çay" ile keyfimizi kaçırıp,sinirlerimizi zıplatmışlardı. itiraz ettiğimizde ise peki deyip adisyonu kasaya geri götürme zahmetine bile girmeden siz içtiğiniz kadarını ödeyin o zaman demeleri ise hafızalarımızda trajikomik bi anı olarak kalmıştır.
  • bilintur tarafından universiade gönüllülerinin damak zevklerinde kalıcı hasarlar yaratabilmek için hazırlanan ve bayat ekmek arası kaşarlı salamlı sandvic, meyve suyu, tatlı, meyve ve üç parça hıyardan oluşan beslenme çantası. aynı gün içinde şeftali suyu ve yanında şeftali çıkmışlığı bile vardır.
  • pizzaları iyi. bilhassa ton balıklı pizzası sahiden iyi. otuz lira gibi cep yakmayan bir fiyata böyle bir lezzeti sundukları için alkışı hak ediyorlar.

diğer şubelerini bilmiyorum ama beylikdüzü marmara park önündeki şubeleri aynı zamanda çok çeşitli insan tiplerinden geniş bir yelpazeye de sahip. farklı uluslardan, renklerden, dillerden, dinlerden insanlar burada bir araya gelmiş. bu yönünü de sevdim. ancak bu durumum can sıkıcı bir yanı da var; mekâna sağdan soldan çok dan dun tipler de tünüyor. ben özellikle araba anahtarlı, sakallı, döşü açık sığırlara maruz kaldım.
  • kongrelerde katılımcılara verilen, içinde yemek içicek gibi şeyler olan, ve çok pahalıya patlayan bir promosyon türü. box'ları sonra saklıyabiliyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap