şükela:  tümü | bugün
  • gordion avm yanında açılmış güzel mekan. içeride çakma sinan akçılları ve kapısında porsche leri görebilirsiniz.

fiyatları tuzlu, burgerleri iyidir.
  • güzel bir mekan. sabah okula giderken kahvaltı yapamadığım zaman kruvasan falan almışlığım var. fiyatları yüksek. divan pastanesiyle aynı seviyede. pasta bölümünde fransız birisi çalışıyormuş. henüz yemeklerini denemedim ama pastane bölümüne olumlu puan veriyorum.
  • pasta ve tatlilari mükemmel. yemekleri ortalama vasat degil ama oha da degil. fiyatlari aman aman yuksek degil. dekoru, konforu, calisanlarin maksimum ilgisi tatmin edici. ama asil avantaji cocuklar icin tasarlanmis mucize oyun alani. cok cici oyun ablalari var. siz yemeginizi yerken bebeler oynasin ziplasin bir sey olursa sizi ariyorlar (cocuk aglarsa fln) playstation var mesela oyun salonunda 3tane ergen gerisi cocuklara da hitap ediyor yani. top havuzu da kocaman. ayrica size bir tablet veriyorlar masanizdan oyun alanini izleyebiliyorsunuz. yani dusunenin aklini opeyim.
  • on numara mekan olmuş; ümitköy ve çayyolu buraya akın ediyor; yemekler kaliteli, mekan nezih, fiyatlar ucuz değil ama benzer cafe restaurantlar ile aynı seviyede; iki kişi ortalama yüz liraya çıkarsınız bir yemekten; alkol mevcut değil, park yeri sorunu yok, çocuklar için süper oyun yeri mevcut, tuvaletler büyük ve temiz, iç dekorasyon kaliteli, yemek kalitesi vasat üstü.

genel puanım 9/10.
  • yemek yemedim burada ama misafirlerim için pasta aldım. pastası çok tazeydi evet fiyatlar biraz yüksek ama neredeyse özsüt ile aynı ayarda diyebilirim fiyat performansı olarak. seçtiğim pastanın lezzeti mükemmeldi diğerlerini tatmak üzere snf snıffff
  • ramazandan beri uğramıyordum, şu anda bu mekandayım. çocuklarla çok rahat vakit geçirdiğimiz, lezzetleri orta üstü, nezih bir mekan olduğu için sık sık tercih ediyorduk. ama menü güncellenmiş, haliyle fiyatlarda. tam bir geçirici olmuşlar. bu terbiyesizlik seviyesindeki fiyatlandırmalardan nefret ediyorum. enayi sikiyor gibi menü yapmayın da seve seve gelmeye devam edelim. muhtemelen son kez yemek yiyorum.
  • işletmecilik anlayışına 10 puan verdiğim mekandır. ben burger sevgilim somon yedi ikisi de ortalamaydı açıkçası. ama karadutlu smoothieleri inanılmaz güzeldi. hamurişi ve tatlılara gayet güzel diyorlar ama henüz deneyemedim. 10 puan meselesine gelirsek arka taraftaki o oyun alanı inanılmaz tek kelimeyle. resmen çocukları kovup tek başıma içeri dalasım geldi. çünkü bizim zamanımızda top havuzu yoktu. evet.
  • çocuk gürültüsünü kafam götürmüyor diyenlerdenseniz, hafta sonları öğle vakti gitmemeniz gereken yer.
    bölgedeki ablalar burada gün yapabiliyor ve yanyana 5-6 masayı birleştirerek oluşturdukları 20 kişilik masaya yavrıları ile gelebiliyorlar. bu çocuklar birbirini görünce kudurabiliyor. annelerinin dikkatini çekmek adına çocuk alanından ''anneeeaaaaaa'' diye masaların arasından koşturarak gelip çocukluğa özgü bir sürü gürültü patırtıyı yapıyorlar: sahte izin istemeler (a bilmemneye bindi ben de binebilir miyieeeem?), içeride olan bitenden haber vermeler (a, b'nin saçını çekti, b'de a'ya vurduaaaaaa) x 20 (yirmi çocuk ya). normalde sakin olan tipler bile en sonunda bu deliliğe yenik düşüp ayak uyduruyor.
    anneler desen ayrı bir olay. o kadar hatunun sohbetinin uğultusu bambaşka bir şey. düşüncelerinizi bile bastıran bir uğultu olabiliyor.

tam curcuna yani.

ek olarak oraya yolun iki tarafına da hız kesme kavisleri konmuş ki, daha önceden yoktu ve eski alışkanlıkla bunlara bir kaç defa çok sert girdim.

aslında hafta içi bir akşam sakin bir zamanında gidip mutfağına ait daha fazla detay verebilirim ama o ilk gidişimde öyle bir travma olmuşum ki bir daha uğrayamıyorum.
  • önceki sinirimi yine unutup gitmiş bulundum, neden sinirlendiğimi hatırlattılar sağolsunlar. nescafe'den hallice iki kahve, üç ince belli bayat çay, iki tane yoğun kremalı bayık tatlı için 66 lira geçirdiler.

o paraya 3 kişi öğle yemeği yerdik rahat rahat. zıkkım olsun, ne diyelim...

sosyetik tarla pastanesi.
  • ankara çayyolu'nda gordion avm yanında bulunan güzel mekan..

tatlıları gerçekten diğer mekanlarda bulamayacağınız lezzette.. pastaları da öyle..
    çikolatalarını hele bir deneyin o zaman görürsünüz çikolata neymiş.. çok çeşitli çikolataları var.. zaten kime sorarsanız çikolataa diyecektir.

gelelim yemeklere..
    yemek menüsü gayet dolu.. hamburgerleri, salataları, pizzaları beyaz et ve kırmızı et yemekleri epey göze hoş geliyor. beyaz et ve kırmızı et menüsündeki her yemeği deneyemedim; ancak ben yemeğimi yerken yan masalara gelen yemekleri kesip garsona gözümle işaret ederek şu adam ne yiyor diye sorup aldığım cevaplarla hımmmm lezzetli görünüyor diye içimden çok geçirmişliğim var!

makarnalar efffso!

ekmekleri..
    özellikle kahvaltıda bırakın çeşitleri sadece ekmekleri yerken bulabiliyorsunuz kendinizi. ekmekleri cidden çok başarılı..
    kahvaltıları da bol çeşitli ve gayet lezzetli..

çocuklu ailelere bire bir..
    çünkü çocuklar için luppa kids club adında güzel bir oyun alanı bulunuyor..
    her şeyi düşünmüşler. siz yemeğinizi yerken çocuğunuz gözetmenler eşliğinde iyi vakit geçiriyor ve size verilen bir tablet ile çocuğunuzu izleyebiliyorsunuz..
    tüm bunlar, demek değil ki çocuksuzsanız gitmeyin. çocuğunuz yoksa da gayet güzel vakit geçirebilirsiniz. gürültü deyip durmuşlar. pardon da bir hafta sonu kalabalık bir mekanda belli bir gürültünün olmadığını nerede gördünüz acaba?

gelelim fiyatlara..
    birçok kişi fiyattan yakınmış..
    şimdi, böyle güzel bir mekanda bu kalitede yemek yemeniz için çayyolu'nda herhangi bir mekana gitseniz ortalama aynı fiyatları veriyorsunuz..

çayyolu'nda bundan başka hem lezzet hem kalite anlamında bir sürü vasat mekana, bir sürü para dökülüp ortalama bir memnuniyetle çıkabiliyorsunuz. üstelik bu vasat dedikleriminse birçok yerde şubesi var.. ve sözüm ona seçkin mekanlar..